הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'מדעי הקוגניציה'

beverage-drinks-photography-zack-burris-chicago-beer-mugs-toasting-1

לאחרונה ישבתי בבר עם שני חברים ותיקים, אנחנו מכירים כבר שנים רבות אבל בתקופה האחרונה בגלל העומס שכל אחד מאיתנו היה שרוי בו כמעט ולא יצא לנו לדבר ובטח שלא להיפגש, כך שהשמחה על המפגש הנדיר הייתה גדולה. אחד מחבריי הוא פסיכולוג שסיים את לימודיו לפני כשנתיים וכעת הוא ממתין להתחיל את ההתמחות. “תסביר לי עוד פעם מה זה אומר התמחות מבחינתכם?” שאלתי אחרי שהזמנו, הוא ענה שכדי להיות פסיכולוג קליני מומחה הוא צריך לעבוד כמתמחה במשך כ 4 שנים במוסד שמוכר להתמחות. “כלומר, כדי להיחשב למומחה בפסיכולוגיה אתה צריך ללמוד סה”כ 9 שנים??” שאל החבר השני בפליאה. “כן..” ענה הפסיכולוג בעגמומיות.. “וזה לא כולל את ההמתנה להתמחות.. יש צוואר בקבוק צר בתחום ולוקח זמן למצוא מקום”.

(more…)

התחום שלנו דורש למידה בלתי פוסקת, התעדכנות וחקירה של מחוזות מוכרים וחדשים.
מומלץ לכל איש או אשת UX לעקוב אחר בלוגים בתחום ולעקוב ולקרוא, חלק לפחות מהספרים היוצאים לשוק.
קיימים הספרים המיתולוגיים, ספרי הבסיס והספרים למתקדמים, שדיברנו עליהם בבלוג כבר.
יצאנו לשטח לראות מהם הספרים החמים החדשים בשוק. בסוף בחרנו ב 12 ספרים.
(more…)

אתחיל בטיפ קטן: הדרך הטובה ביותר ללמוד היא ללמד.
אני ממליץ בחום למי שרוצה להתמחות בתחום כלשהו להתחיל ללמד אותו. אין כמו האתגר שבהדרכה בשביל להכריח אותנו להתעמק באמת בחומר מקצועי.

כשעליך ללמד חומר כלשהו, גם אם אתה מכיר אותו היטב, אתה מוצא את עצמך שב וחוקר , בודק ושואל את עצמך שאלות יסוד חשובות. אומנם כבר העברתי עשרות קורסי UX בעבר, אבל בכל פעם מחדש אני נהנה לגלות תובנות חדשות על התחום המרתק הזה. לפעמים אלו דברים “גדולים”, כמו שיטות מחקר שלא הכרתי או שינויים בטרנדים העולמיים ולפעמים דברים קטנים, כמו פונקציה נוספת של פקד מוכר. (more…)