הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'recrafted מחדש'

ליאור יאיר

בשבוע שעבר נערך כנס ה-UXI הראשון. והוא היה מעולה. ההרצאות המקצועיות וכמות האנשים שהגיעו דיברו בפני עצמם. אני גאה להיות להיות חלק ממקימי הארגון ואני רוצה להודות לברק דנין על הארגון המופתי והאופטימיות הבלתי נגמרת שאיפשרה יום שכזה. בנימה האישית, נהנתי מאוד לפגוש המון אנשים שעד עכשיו היו מיוצגים כאווטרים בלבד.
(more…)

ריקראפטד

לפני כחודש קיבלתי טלפון מפתיע. התקשר אלי חבר וותיק – סמנכ”ל באחד מאתרי הלוחות הגדולים במדינה. “עוזי, ראית את מדס החדש?” הוא שואל בהתרגשות. “עדיין לא, למה?” אני עונה. “הם ממש העתיקו ממכם את הומלס ReCrafted, אני חושב שאתם צריכים לתבוע אותם, זה ממש ממש לא בסדר”.

האמת היא שאלי דהן, מנכ”ל קבוצת אתרי פרוגרופ, פנה אלינו כבר לפני כן וביקש רשות להשתמש בחלק מהרעיונות שהצענו בזמנו בפוסט. הסכמנו לכך ומן הסתם לא נתבע אותו.

מאז שהפוסט של ה-ReCrafted עלה לאוויר בנובמבר 2006, קיבלנו אינספור תגובות. הזכירו אותו בכנסים, כתבו עליו בבלוגים, שאלו אותנו שאלות ופנו אלינו על מנת שנבצע פרויקטים בתחום ממשקי המשתמש והעיצוב. אבל מה שהכי חשוב לנו הוא שתעשיית הלוחות אימצה את הרעיונות בגרסאות החדשות של האתרים שעלו לאחרונה לאוויר. גם מד”ס אונליין וגם לוח העיר השתמשו בחלק ניכר מן הרעיונות מהפוסט באתרים החדשים שלהם. בעינינו הדבר מצביע על פתיחות לרעיונות חדשים וטובים מצד האתרים בארץ,על הבנה שלהם כי לחווית משתמש נכונה, המספקת כלים מתאימים למשתמשים, יש ערך רב והשפעה משמעותית על הצלחת האתר.

זהו סיפוק אדיר לראות את הרעיונות הללו (שהיו ממוקדים בשיפור חווית המשתמש) משולבים בתעשייה שאליה הם כוונו. הרי בסופו של דבר כולנו רוצים אינטרנט ישראלי טוב יותר. אנחנו מקווים להמשיך ולתרום למאמץ הזה.

בינתיים, החלטנו להציע לחברות להנות מפרויקט ReCrafted שכזה. הרעיון הוא שאתם בוחרים עמוד אחד באתר שלכם, ואנחנו בתוך שבוע עובדים עליו ומחזירים לכם אותו מעוצב מחדש, עם ממשק חדש, קונספטים חדשים ואפילו טיפול בטקסטים כשהמטרה מאוד ברורה: שיפור התוצאות העסקיות של העמוד. זה יכול להיות עמוד הבית, עמוד מוצר, טופס או כל עמוד חשוב אחר. אם זה נשמע לכם מעניין, אתם יכולים לשלוח מייל ל-recrafted@netcraft.co.il ואנחנו נשלח לכם פרטים נוספים.

אתמול יצא לי לצפות בפרק #24 של שידורי הנסיון של יוסי וליאור ושמחתי לגלות דיון שלם סביב ההשקה של נענע10 והתייחסות מיוחדת לפרוייקט ה-recrafted שעשינו לאתר.

למי שלא מכיר, שידורי הנסיון של יוסי וליאור היא תוכנית וידאו שבועית בנושאי טכנולוגיות חדשות וגאדג’טים פרי מוחם הקודח של יוסי תאגורי וליאור צורף.

אם אתם רוצים לשמוע את מה שהיה להם לומר, תקפיצו את הוידאו לדקה 09:20


Video: Yosi and Lior – Episode 24

נענע10 ReCrafted

05 בAugust 2008 מאת

מה עוד אפשר להגיד על נענע10 שלא נאמר באינספור פוסטים בבלוגוספירה הקטנה שלנו? אנחנו לא זוכרים פרוייקט כה שאפתני שהצליח לעורר התנגדות רבה כל כך. כ-1700 איש חתמו על עצומה להחזיר את העיצוב הקודם והביקורת לא נחסכה אפילו בפוסט ההשקה. במבט לאחור, היה זה אולי נוויל ברודי שנתן את האות למחול השדים בראיון שהעלה את הציפיות מהאתר לשמיים. גם פרסום שכרו של נוויל, 300 אלף דולר בטח שלא תרמה. עד כה נמנענו מלהגיב וזאת מאחר ולאף אחד אין באמת מושג כיצד התנהל תהליך קבלת ההחלטות בנושאי האיפיון והעיצוב של האתר החדש, ותמיד קל לשפוט את המצב מבלי להתחשב במגבלות הטכנולוגיות ובאילוצים השונים שהשפיעו על הפרויקט. בכנות בלתי מתפשרת אנחנו חייבים להודות שבמסדרונות נטקראפט התחושה הכללית היא שהעיצוב החדש לא תורם לחווית המשתמש ואף יוצר מספר בעיות חדשות. עם זאת, ראוי לציין לטובה את קברניטי נענע10 שנתנו אור ירוק לשינוי רדיקלי בפורטל בסדר גודל שכזה. יוזמה כזו היא מאוד נדירה בנוף הישראלי ואנחנו מברכים עליה, ולו רק בשל התעוזה. מעבר לכך, הדיון שהתעורר כתוצאה מהעיצוב מחדש הוכיח שכולנו בתעשייה העלינו את הסף בכל הקשור לסטנדרטים בארץ. חווית משתמש ושימושיות אינן מילים גסות עוד! (more…)

Homeless Recrafted

08 בOctober 2006 מאת

שנים שאנחנו גולשים באתרים ישראלים בארץ. בודקים, מרחרחים, מסתכלים, מודדים, ובעיקר מתלוננים. למה כל כך קשה למצוא מידע? למה הכל מעוצב רע? למה אנחנו צריכים לסבול את זה?! ובכן, הגיעה הבשורה. אנחנו בנטקראפט החלטנו להפסיק לשבת בחיבוק ידיים ולעשות מעשה. להפסיק להתלונן ולהתחיל לשפר! בכל פעם שיהיה לנו משהו להגיד על מישהו, נציג כאן את תיק המחקר על אותו אתר, את החולשות שלו, ונראה איפה וכיצד אפשר לשפר אותן. (more…)