הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'Front End Development'

לפני כמה חודשים ישבנו וגלגלנו רעיון. בואו נעשה האקתון! מה? מי? איך? ואם כבר עושים אז שישרת מטרה טובה וערכית. והנה בחודש שעבר קיימנו בנטקראפט האקתון שכל כולו מוקדש לעמותת ״אַרְגָּז שֶׁל חֲלוֹמוֹת״  המגשימה חלומות לילדים מעוטי יכולת.

(more…)

Copy of מכבידנט

אמל”ק: סיכום אירוע במצגות, בתמונות ובוידאו. על מהפכת התחבורה החכמה ומכוניות אוטונומיות וחשמליות, React Native, 5 טכנולוגיות שניקח איתנו לאי בודד ואיך לייצר תוסף לכרום ב- 5 דקות.

(more…)

Untitled design

בבר מגניב בתל אביב, שעה 18:00 בערב החלו לזרום אנשים, מיטב המפתחים, מרצים מובילים ואוהבי טק נלהבים. כמה כיף שחזרנו למסורת אירועי הפיתוח! (more…)

Untitled design (2)

לאחר הפסקה קצת ארוכה, חזרנו באירוע מפתחים מרגש במיוחד. לב תל אביב- גג גן העיר, מרצים שנמצאים בלב תעשיית הפיתוח, הרצאות מעניינות, אלכוהול משובח ואנשים טובים. אז למי שהיה ורוצה להיזכר/להתעמק ולמי שלא היה ורוצה לקבל הצצה, אנחנו מצרפים סיכום, תמונות ומצגות.

(more…)

Untitled design

סיכום אירוע הקיץ של חוויית משתמש על בירה בתמונות, מצגות ווידאו.

איזה כיף שהגיע ספטמבר- מתחיל להתקרר (לא באמת…), הילדים חוזרים לגנים/בתי הספר ואירוע הקיץ של UXonBeer סוף סוף הגיע. אז מה היה לנו: שקיעה מדהימה באחד הברים השווים על הים בתל אביב, הרצאות מקצועיות מעולות, מרצים בכירים שעובדים בלב התעשייה, קהילת UX תוססת ובירה, הרבה הרבה בירה. הפעם החלטנו לשדר לכם LIVE שתי הרצאות מהאירוע. אז למי שהיה ורוצה להיזכר ולמי שפספס קבלו את סיכום אירוע קיץ 2016!

(more…)

Untitled design

אם תשאלו מעסיקים, מפתחי Front End טובים הם יצורים די נדירים ויקרי ערך, קצת כמו חדי קרן. אם אצל מפתחי התוכנה האונה האחראית על לוגיקה פעילה בטירוף, ואצל המעצבים האונה האחראית על ויזואליה ואסתטיקה נראית כמו שמים בערב יום העצמאות, אצל מפתח Front End צריך להיות שילוב של השניים.

(more…)

tumblr_mpp6tjdFhf1st5lhmo1_1280

 

מדי יום, כולנו פוגשים מישהו שיש לו רעיון לסטארט-אפ. מנהג המונית ועד לגננת של האחיינית. הנורמה שכולם עושים זה לרוץ עם מצגת למשקיעים. וזה לא בריא. לשני הצדדים. משקיעים בוחרים  בסטארטאפים שמציגים מארקט פיט (הנה כאן לדוגמא, השקעה של מיליון דולר שהגיעה לסטארט-אפ שהביא מספרים יפים ולא שקפים מעוצבים).  

(more…)

facebook_FED (1)

התחום החם והמבוקש ביותר בפיתוח היום הוא פיתוח web או בשמו המקצועי- פיתוח Front End. מפתחי צד קדמי מתמקדים ביכולות פיתוח לדפדפן בשפות HTML, CSS ו-JavaScript על חשבון השפות ה’מסורתיות’ כמו C, .net ואחרות.

(more…)

yos

בתור מפתח צד לקוח, קשה שלא לשים לב לטרנד שהולך ותופס תאוצה – מעבר קוד מהשרת לצד הלקוח. חלק גדול מהלוגיקה שנכתבה פעם בשפות שרת כמו PHP או ASP.NET נכתבת היום בג’אווהסקריפט. ההתפתחות המהירה של אפליקציות ווב יוצרת יותר דרישה לפיתוח בדפדפן, הדפדפנים מציעים חדשות לבקרים ממשקים וטכנולוגיות חדשות ויש יותר ספקי תוכן שמציעים ממשקים לפיתוח קדמי. אחוז האנשים שגולש דרך הסלולרי הולך וגדל משמעותית כל חודש וקשה לתפוס את מספר אתרי האינטרנט שצריכים התאמות לזה.

אני לא בטוח שאגזים אם אגיד שמדובר במהפכה בכל הקשור לפיתוח באינטרנט. בכל מקרה, יש מספיק עבודה לכל מפתח צד לקוח, אני רואה את זה בכל מקום. העניין הוא שבקרוב מאוד תהיה הרבה יותר דרישה לעובדי פרונט מאשר היצע, ואז הפיתוח עלול להאט. אז מה עושים? מתייעלים.

(more…)

הפעם אנחנו מתרגשים ושמחים לעדכן על מותג כנסים חדש שלנו שיוצא לדרך – עבור קהילת הפיתוח!
לפני שנסביר לכם בדיוק על האירוע רק נגיד שתוך פחות מיום ההרשמה כבר כמעט סגורה (נשארו עוד 30 מקומות אחרונים). למי שירצה להירשם מומלץ לעשות זאת במהרה.

מי שמכיר את אירועי UX on Beer ו Digital Design יודע ודאי על מה מדובר – אירוע מיוחד לתחום שלך שמדברים בו רק על מה שמעניין אותך, ברמה מקצועית מאוד ובאווירה כיפית, כל אירוע עוסק בנושא חדש ומגיעים המון אנשים חדשים מהתעשייה ששווה להכיר. אז החלטנו שהגיע הזמן שגם לכם, מפתחים ומפתחות יהיה כנס משלכם, שידבר אליכם בגובה העיניים ויביא לכם את הידע החדשני ביותר על בירה בבר בתל-אביב.  (more…)