הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'ווב 2.0'

ליאור יאיר - מצגת מכנס UXILIVE2011
על המצגת שלי בכנס האחרון כתבתי פה. בפוסט זה תוכלו לראות את המצגת ואת ההקלטה שלה. תהנו.
(more…)

התחום שלנו דורש למידה בלתי פוסקת, התעדכנות וחקירה של מחוזות מוכרים וחדשים.
מומלץ לכל איש או אשת UX לעקוב אחר בלוגים בתחום ולעקוב ולקרוא, חלק לפחות מהספרים היוצאים לשוק.
קיימים הספרים המיתולוגיים, ספרי הבסיס והספרים למתקדמים, שדיברנו עליהם בבלוג כבר.
יצאנו לשטח לראות מהם הספרים החמים החדשים בשוק. בסוף בחרנו ב 12 ספרים.
(more…)

בנטקראפט יש צוות UX גדול, מה שמאפשר לנו לבחון כל סוגיה אפיונית בכמה זוגות עיניים, ולקחת בחשבון מגוון של דעות בעת חיפוש הפתרון. לא אחת, ניצתים דיונים סביב נקודות שנראות אולי טריויאליות, שלא נדבר על הנושאים היותר שנויים במחלוקת. את אחד הדיונים מהשבועות האחרונים רצינו לחלוק אתכם, וכמובן את המסקנות שהגענו אליהן.

נטקראפט אמנם לא דומה לאף חברה אחרת, אבל עם זאת, אנחנו ממש לא החברה היחידה בעולם שיש לה בלוג. גם בארץ, חברות רבות מנהלות בלוגים רשמיים, ולא מעטים מלקוחותינו מבקשים שנאפיין להם את בלוג החברה. באופן טבעי, הם רוצים שנאפיין בלוג “נכון”. לאחרונה, השאלה כיצד נראה בלוג שמאופיין “נכון” הובילה לדיונים סוערים בצוות ה-UX, ואני רוצה לסכם כאן את המסקנות שלנו.

השאלה העיקרית הייתה שאלת פיצול הפוסט.

לפני שניכנס אל הדיון חשוב שנבין מהו בלוג מפוצל. בבלוג שהפוסטים בו אינם מפוצלים, עמוד הבית מכיל את כל תוכן הפוסטים, והמשתמש לא נאלץ לנקוט בשום פעולה כדי לחשוף תוכן שהיה מוסתר עד כה. לעומת זאת, בבלוגים שהפוסטים בהם כן מפוצלים, עמוד הבית מכיל רק את תחילתו של הפוסט – פסקה או שתי פסקאות ראשונות, שאחריהן ממוקם קישור “לקריאת המאמר המלא”, או כפתור “המשך”, ממש כמו בבלוג שלנו.
(more…)

שופרסל מול מגה בול

החגים מגיעים ואיתם התורים האין סופיים ברשתות המזון. אבל רגע, למה שלא נקנה את כל המוצרים באינטרנט? זה יהיה יותר קל מלנסוע אל הסופרמרקט לא? (ובכן, יש לנו הרבה על מה להגיד בנושא אבל נשאיר את זה לפוסט אחר).
רצינו להבין את החוויה האמיתית של המשתמשים כשהם נכנסים לאתרי הסופרמרקטים הגדולים במדינה. כדי לעשות זאת היינו צריכים להבין מה הם רואים. בחרנו להציג את שני אתרי הסופרמרקט המובילים בארץ – שופרסל ומגה בול. שתי הרשתות מנהלות מאבק עיקש לגבי מי מהן זולה יותר, אך חשוב לזכור שלא רק המחיר קובע, ויש ערך רב גם לחוויה של הגולשים באתר (ואם הגולשים בכלל מבינים מי זול יותר). בדקנו מה מושך את תשומת לבם של הגולשים, וממה הם מתעלמים במהלך ביקורם בשני האתרים.

(more…)

לקראת הסדנא שתערך השבוע אני רוצה להציג לפניכם את ההתפתחות הטכנולוגית של אחד מתחומי מחקר המשתמשים המעניינים באינטרנט – הEyeTracking.
(more…)

Augmented Reality

במסגרת היכולות של נטקראפט, נמצאת טכנולוגיה חדשה ומדליקה, המתפתחת בקצב מסחרר בחודשים האחרונים. הסיבה שהיא נמצאת בחזית ושלא מפסיקים לדבר עליה, טמונה בעובדה שהפוטנציאל שלה עדיין בחיתוליו. היישומים שלה הם רבים ונוגעים בתחומי הרפואה, הצבא, השיווק, ה – gaming, הניווט, התיירות ועוד ועוד. אנחנו מדברים על Augmented Reality – למישהו יש הצעה לתרגום הולם בעברית?!

(more…)

כמדי חודש אני שמח לשתף אתכם בלינקים נבחרים שעניינו/ריגשו/הפתיעו אותי ברשת. אני מקווה שתהנו מהם כמוני. (more…)

אם אתם רואים ולו קמצוץ של טלוויזיה, לא יכולתם לפספס את הקמפיין הבומבסטי של בזק על השקת רשת ה NGN. עיבוד מחודש לשיר היפהפה “היום” של אהוד בנאי בביצוע גידי גוב, התנגן ברקע והבטיח לנו לידה אל תוך עולם מחודש המסתתר תחת ניירות עטיפה נעימים.
בפוסט הזה המטרה היא להתייחס לפן האינטרנטי של הקמפיין – ולבדוק עד כמה נעשה שימוש בפוטנציאל הגלום בו.
(more…)

שמחנו להכיר

13 בOctober 2009 מאת

כמדי חודש אנחנו שמחים לשתף אתכם בלינקים נבחרים שעניינו/ריגשו/הפתיעו אותנו ברשת. אני מקווה שתהנו מהם כמונו.
(more…)

שם הפרויקט: עכבר עולם
תעשיה: תוכן – תיירות ופנאי
הבית החם: www.mouse.co.il/world
צוות העבודה:
יאריק, גל, מישה, רן ומורן
באשמתנו: אפיון טכנולוגי, פיתוח צד קדמי, פיתוח טכנולוגי, בדיקות והשקת האתר
תחילת עבודה: אפריל 2009
השקה: יולי 2009
תוצאה: לא טסים בלעדיו

פתאום קם אדם ומתכנן לנסוע ללונדון. (more…)