הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'פסיכולוגיה קוגניטיבית'

Banner_micro_copy_A

מה זה מיקרו-קופי ולמה הוא חלק חשוב בתהליך האפיון?

המונח מיקרו-קופי מתייחס לכל אותן מילים קטנות בממשק שלכם: בשדות הטפסים יצירת קשר, בתפריטי הניווט ובתפריטים בכלל, בכותרות התפריטים, בהודעות שגיאה ובהודעות אישור, בטקסט על הכפתורים, הנחיות לשימוש בממשק כמו “הקלד” “הוסף” ועוד.

המילים הקטנות האלה אולי לא נראות לכם מאוד חשובות, או לא משהו שהמפתח או המעצב יכולים להתמודד איתו בלי להטריד את איש התוכן, אך בעולם בו השורה התחתונה היא הביצועים, מתברר שחברות שהחליטו להשקיע יותר במילים הקטנות קיבלו שיפור עצום בכמות ההמרות.

מיקרו-קופי טוב תומך בחווית המשתמש, ובשילוב השפה הוויזואלית של הממשק יכול ליצור את הקול הייחודי שכל אתר או מותג שואפים להשיג.

(more…)

rsz_615_346_ux_615_111015 (1)

עיצוב, שיווק, מיתוג או פסיכולוגיה? UX זה הכל יחד – והנה מה שאתם צריכים לדעת
(more…)

uxonbeer-by-netcraft_rounded_corners

בירות, חווית משתמש ואנשים טובים, מה צריך יותר? לאחר פגרת חורף, פגרת מלחמה ופגרת הילדים בחופש, הצלחנו לקיים בשעה טובה את אירוע חווית משתמש על בירה. 100 הראשונים שהגיעו זכו לקבל כוס בירה שעוצבה במיוחד לאירוע וליהנות מבירה ומוזיקה טובה עד שהאירוע החל.
(more…)

untitled-1

תואר ראשון בפסיכולוגיה זה לא תואר פרקטי

הלימודים מעניינים, פותחים את הראש, עוזרים להבין את החיים בדרך עמוקה וגם לראות את המציאות בה אנחנו חיים בעיניים ביקורתיות יותר. הלימודים יכולים גם לשנות לך את החיים, אני יודע שזה מה שקרה לי. למשל, בזכות “עקרון ההפרכה” של קרל פופר עליו למדתי בקורס שיטות מחקר הבנתי באמת למה המדע שונה מהדת. זו שאלה שעסקתי בה לא מעט כחלק מגיבוש זהות נרחב יותר והתובנה שהגיעה בעקבות אותו שיעור מלווה אותי עד היום. בסוף התואר הרגשתי שונה. בוגר יותר, חכם יותר, כן עברו גם 3 שנים במהלכן התחתנתי כך שזה בהחלט משתנה מתערב שמשפיע על תוקף המסקנה אבל בכל זאת, ללימודים היה חלק משמעותי בשינוי.

אבל, עם תובנות פילוסופיות לא הולכים למכולת. גיליתי שכבוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה אני יכול לעבוד ב… מה שיכלתי לעבוד גם קודם. אחד התחומים הבודדים שידעתי שכן פתוחים בפני, כעת שסיימתי את התואר, הוא תחום משאבי האנוש וספציפית מכוני גיוס והשמה. אדם מילא \ פילת הנה אני בא!

אבל רגע, מה אם אני אגיד לכם שיש עולם שלם ומגניב בו תואר ראשון בפסיכולוגיה נותן לכם יתרון משמעותי? עולם בו הידע שרכשתם במהלך התואר יכול להשפיע על הטרנדים הכי חמים בתחום ה Web וה Mobile? עולם שחוקר ומייצר את הקשר בין משתמשים לממשקים דיגיטליים? איפיון חוויית משתמש (User experience design) משלב בתוכו תחומים רבים ביניהם עיצוב, פיתוח, תקשורת, ארכיטקטורה וכן גם פסיכולוגיה.
(more…)

beverage-drinks-photography-zack-burris-chicago-beer-mugs-toasting-1

לאחרונה ישבתי בבר עם שני חברים ותיקים, אנחנו מכירים כבר שנים רבות אבל בתקופה האחרונה בגלל העומס שכל אחד מאיתנו היה שרוי בו כמעט ולא יצא לנו לדבר ובטח שלא להיפגש, כך שהשמחה על המפגש הנדיר הייתה גדולה. אחד מחבריי הוא פסיכולוג שסיים את לימודיו לפני כשנתיים וכעת הוא ממתין להתחיל את ההתמחות. “תסביר לי עוד פעם מה זה אומר התמחות מבחינתכם?” שאלתי אחרי שהזמנו, הוא ענה שכדי להיות פסיכולוג קליני מומחה הוא צריך לעבוד כמתמחה במשך כ 4 שנים במוסד שמוכר להתמחות. “כלומר, כדי להיחשב למומחה בפסיכולוגיה אתה צריך ללמוד סה”כ 9 שנים??” שאל החבר השני בפליאה. “כן..” ענה הפסיכולוג בעגמומיות.. “וזה לא כולל את ההמתנה להתמחות.. יש צוואר בקבוק צר בתחום ולוקח זמן למצוא מקום”.

(more…)