הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'סטנדרטים'

HTML5 לאימוץ

23 בApril 2012 מאת

HTML Adoption

HTML5 משתוקקת לאימוץ ואנחנו, אם נודה באמת, מאוד רוצים לאמץ אותה. כפי שכולנו כבר יודעים סיבות לכך לא חסרות. בפוסט אבחן אסטרטגיה לאימוץ השפה ואראה כי התהליך פשוט וחכם משציפינו.

(more…)

Google Developer Day 2011 - Tel Aviv

רגע לפני שהספקתי לשכוח מה זה “תרבות יום א”, (מי אם לא) גוגל נרתמה לעזרתי. ב-13 לחודש, זכינו לתואר The Startup Nation ואיתו הכבוד להיות אחת מ-9 המדינות בהן ערכה חברת גוגל השנה את יום המפתח – Google Developer Day. ההרשמה אליו נפתחה חודשיים מראש והתמלאה תוך זמן קצר. לא מפתיע, שכן ההשתתפות (על פי מיטב המסורת של החברה) בחינם אך מספר המקומות מוגבל (השמועה מספרת ש 2000).

וכך ביום ראשון שמשי אחד, הצטיידנו ב-QR קודים שקיבלנו עם ההזמנה, ונסענו ל-Airport City. שם, על רקע אנדרואידים שוחים בים התיכון (ייצוג מאוד חמוד בהשראת קוביזם שעשו לכל עיר), התכנסנו לשמוע על Android, Chrome, HTML5 וכו’. מי שלא מפחד ממושגים כמו Canvas ו-CSS3 Transitions, מוזמן להציץ בקוד של אתר הארוע ולמצוא את האנדרואיד המקפץ.

(more…)

מפתחי Front End יקרים, הקץ לשבע השנים הרזות בהן לא יכלנו להקטין iframe ים כאוות נפשנו באו על סיומן.

במעבדה של נטקראפט פותח מתכון סודי שמאפשר ליצור תצוגה חיה ומוקטנת של אתר בתוך אתר (המכונה בפי העם – Live Preview).

מי שרוצה לרוץ ולנסות מוזמן לפזול שמאלה אל עבר הכפתור הגדול, ולחנונים שבינינו מומלץ להתרווח בכורסה (מה אתם לא יושבים בה עכשיו עם חלוק וסיגר כמוני?), לקחת אויר ולצלול אל תוך ים הפרטים הקטנים.

(more…)

dataportability

משהו טוב קורה בזמן האחרון באינטרנט. אחרי שנים בהם עמדנו בצד בזמן שהאינטרנט התפזר לכל עבר, נראה שסוף סוף ישנם אנשים המנסים לעשות קצת סדר בבאלגן. זה התחיל בארגונים שונים שנועדו לעזור לנו לכתוב את האינטרנט נכון או לראות את האימיילים שלנו בצורה סבירה, וממשיך בפרוייקט האחרון “ניידות מידע” (Data Portability). מטרת הפרוייקט השאפתני הזה היא בעיקר לאפשר לנו לנייד את התוכן שלנו ממקום למקום באינטרנט ובדרך גם להשיב לנו את הזכויות הבסיסיות על התוכן שלנו. זכויות שאיבדנו עם פריחת הרשתות החברתיות ושאר סממני בועת הווב2.

כיום אם נרצה לעבור מפייסבוק למייספייס, הדבר יהיה כרוך ב”עבודה שחורה” של רישום, העלאת תכנים מחדש, הוספת חברים וכו’. שירותי אינטרנט רבים כיום, בעיקר רשתות חברתיות, אינם מציעים את האפשרות לייצא את תוכן המשתמש. האבסורד הזה שתוכן אישי שלנו מאוכסן אצל חברה מסחרית ו”ננעל” אצלה הוא הבסיס לצורך ב”ניידות מידע”. (more…)

HTML הדור הבא…

05 בFebruary 2008 מאת

כשמזכירים את המונח HTML נזכרים ישירות בקבוצת ה- W3C שתפקידה העיקרי היה לקבוע עבורנו מפתחי הווב את הדרך הנכונה לבניית אפליקציות ואתרי אינטרנט.
כבר כמה שנים שאנחנו מפתחים אתרים בטכנולוגיה ישנה ולא עדכנית , הגורמת לבעיות תאימות רבות בין דפדפנים ולכאב ראש לנו מפתחי הווב, אך מסתבר שכבר החל משנת 2004 קיימת אלטרנטיבה שעושה הרבה יותר עבורנו מאשר קבוצת ה- W3C, מי היא אותה קבוצה מסתורית שרק לאחרונה עלתה לכותרות ?
(more…)

Internet Explorer 8

כנראה שאיחלנו ליום הזה יותר מדי, היום שבו המשיח יגיע והכל יסתדר, זאב יגור עם כבש אנשים ישליכו את החרבות שלהם ויתחילו לעבוד בשדות … כנראה שבאותו יום גם למפתחי האינטרנט שבינינו אמורה להיות עבודה קלה.. מי שאי פעם פיתח אתר או לפחות ניסה לעשות את זה , ולא סתם פיתח אתר, אלא הגדיל ראש והחליט שהוא הולך על כל הפלטפורמות , הוא החליט שהאתר שהוא מפתח יראה מצויין בכל הדפדפנים וזה אומר דבר אחד : כאב ראש .

(more…)

השאלה הנ”ל מופנית אליכם – משתמשי אינטרנט אקספלורר. אתם, שמתעקשים לגלוש בדפדפן שבנוי בטכנלוגיה שפותחה עוד כאשר ממציא פיירפוקס, בלייק רוס, היה צריך לזייף פתק מההורים בשביל להתחמק משיעור התעמלות. מישהו צריך להגיד את זה: הדפדפן שלכם פשוט לא מבין! לא את האינטרנט בכל אופן. וחבל, כי יש אנשים שרוצים לבנות בשבילכם אתרים מגניבים ומורכבים שהדפדפן הגריאטרי שלכם פשוט לא יסבול.
(more…)