הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'דפדפן'

ux on beer - אתר מגיב

רוב בעלי הסמארטפונים מעידים שהם גולשים באינטרנט דרך מכשירהם. לכן, נוכחות בנייד היא חשובה לא פחות מנוכחות ברשת.
כשרוצים לבנות אתר שמתאים לגלישה בנייד, ניצבת השאלה: מה הכי כדאי – אתר ייעודי לניידים, או אתר מגיב לכל הערוצים? בפוסט הזה נחקור את יתרונות והחסרונות של כל אחד מהם (ואולי נכתיר מנצח).
(more…)

מפתחי Front End יקרים, הקץ לשבע השנים הרזות בהן לא יכלנו להקטין iframe ים כאוות נפשנו באו על סיומן.

במעבדה של נטקראפט פותח מתכון סודי שמאפשר ליצור תצוגה חיה ומוקטנת של אתר בתוך אתר (המכונה בפי העם – Live Preview).

מי שרוצה לרוץ ולנסות מוזמן לפזול שמאלה אל עבר הכפתור הגדול, ולחנונים שבינינו מומלץ להתרווח בכורסה (מה אתם לא יושבים בה עכשיו עם חלוק וסיגר כמוני?), לקחת אויר ולצלול אל תוך ים הפרטים הקטנים.

(more…)

google

היום שמתי לב לאייקון חדש שהופיע בעמוד תוצאות החיפוש שלי – ליד כל לתוצאת חיפוש הופיעה זכוכית מגדלת כחולה ומזמינה.
בתור מאפיינת ממשקים סקרנית, כמובן שמיד לחצתי על האייקון, ולפני הופיעה חלונית צפייה מקדימה (preview) בה רואים את מבנה האתר, ואת הטקסט הרלוונטי לתוצאת החיפוש שלי.
(more…)

Front End news

צ’מעו, אני יודע שלא מרץ.. אבל היה חג! רדו ממני!
לפני הכל – לבשו את Netcraft Firefox Persona! יאללה מתחילים.

HTML5 ממשיך להיות מילת באז פופולרית ומקבל הרבה press. אנשי גוגל כרום טוענים שהצליחו להמיר את Quake II ל-Canvas + JS תוך ניצול יכולות WebGL ולהריץ את זה בדפדפן במעל 30 פריימים לשניה. 1 באפריל?..
מסתבר שאפשר לעשות דברים יוצאי דופן עם ה-API של תג האודיו.
ובאפליקציה הזו אפשר ליצור איורים יצירתיים – ציירו קווים בגרירה ותראו מה קורה כשהם סמוכים!
סקריפט מגניב בשם Plupload שמאפשר להוסיף יכולת של העלאת קבצים לאתר שלכם – גם באמצעות HTML5.

(more…)

Front End news

אוקיי, אז אתם בטח יודעים שבתחילת החודש, אחרי שאפל חשפו את הiPad חסר הפלאש, סטיב ג’ובס לכלך על Adobe בטענה שאין לו כוונה לתמוך באפליקציה מלאה בבאגים שגורמים לקריסות. ואם תלחצו כאן – פלאש עלול להקריס לכם את הדפדפן :-/
אז החלו קשקושים ברשת על זה ש-HTML5 הוא תחליף לפלאש כי אפשר לעשות את וידאו שיראה ככה ותוכנת צייר כזו, ושאפשר למצוא דרכים לעקוף את ה-App store ולעשות כזה דבר וכזה דבר לגמרי בדפדפן.
ותודה ל-webkit שהביאם עד הלום.

קורים דברים מעניינים סביב תג <video> לאחרונה. הרבה אי ודאות בנוגע לפורמט שנתמך בשיטה החדשה – מוזילה ואופרה תומכים בOgg Theora הפתוח והחופשי, ספארי וכרום בH.264 המצוין שדורש תגמולים ומיקרוסופט בינתיים לא מצייצים. לפני שבוע גוגל רכשה את on2 שרשמה את הפטנט לאלטרנטיבה ראויה בשם VP8. עכשיו יש תקווה שגוגל יהפכו את הפורמט לפתוח ויצילו את הווב..
עוד קצת על גוגל ו-HTML5 , הם החליטו לנטוש את Gears ולהציע את ה-Database API שממילא מגיע עם כרום כחלק מהתמיכה בסטנדרט החדש.

קצת חידושים מתוכננים:
API לרשימת אנשי קשר – Contacts API. ה-API יאפשר גישה, ישירות מהדפדפן, לספר הכתובות של המשתמש.
API למידע אודות המערכת עליה מופעלת האפליקציה – The System Information API. למשל, רוחב הפס הקיים או אורך חיי הסוללה של המכשיר ואף עוצמת התאורה שבסביבת המכשיר
(תודות לאייל סלע מ-W3C)

(more…)

Front End news

Youtube ו-Vimeo השיקו גרסאות אתר ניסיוניות שמממשות את תג הוידאו על פי הסטנדרטים שהוגדרו ב-HTML5. נכון להיום, ניתן להשתמש בגרסאות אלה רק באמצעות דפדפנים תומכים שהם כרום וספארי.
למה זה טוב? אחד הרעיונות המרכזיים של HTML5 הוא ההתרחקות מהצורך בתוכנות צד-שלישי כדי לבצע משימות יומיומיות כגון צפיה בוידאו. בנוסף לסטנדרטיזציה ויכולת של הדפדפן להיות קרוס-פלטפורם, נוכל להרגיש שיפור בצריכת מעבד המחשב.

(more…)

לאחרונה הגיע יום ההשקה של אתר mako המיוחל ואנחנו חייבים לפתוח בהמון ריספקט על-כך שגוף רציני מחליט לעשות מהלך אינטרנטי רחב ומגבה אותו בתקציב מכובד לא רק בצד הפירסומי אלא גם בצד של המוצר. בשונה ממה שכתבתי בעבר על ההשקה הרועשת של winwin אשר הובילה למוצר לא מושקע, ברור כי החבר’ה בקשת בחרו בדרך אחרת לחלוטין והעמידו תקציב מכובד אשר היה צריך להספיק למוצר אינטרנטי ברמות הגבוהות ביותר (מספיק להסתכל על השמות החתומים מטה בשביל להבין כי בחרו חברות מהשורה הראשונה במשק).

למרות האמור לעיל ובשל הרצון שלנו לא לפספס דקה אחת משידורי “האח הגדול”, בחרנו לעשות ניתוח ביצועים לאתר ולספק את נקודת המבט שלנו על מה שניתן לעשות בכדי לשפר משמעותית את חוויית המשתמש בו. (more…)

כן. עכשיו אתם יכולים להיכנס לפליקר ולהוריד את החולצות שעיצבנו לתחרות של פיירפוקס 3.
בתחרות מדרגים עיצובים של חולצות לפי מקוריות, תקשור מוצלח של המותג, עמידה בסטנדרט הדפסה, ויזיביליות, חוקיות ויישימות. בשלב ראשון יעלו 5 עיצובים לגמר ולבסוף יבחר אחד כמנצח (שלנו!).

מי שכבר ביקר במשרד החדש שלנו, בטח הבחין באיור הקיר המגניב פרי עטו של בוב. לקחנו את שתי דמויות המארקאפיסטים והתאמנו אותם לכמה צבעים מובחרים.

netcraft firefox T-shirtnetcraft firefox T-shirtnetcraft firefox T-shirtnetcraft firefox T-shirt

כל העיצובים המשתתפים בתחרות מופיעים במאגר בפליקר אבל מי שלא חבר בקבוצה יכול לצפות בהם כאן. אנחנו אהבנו את זה את זה ואת זה.

HTML הדור הבא…

05 בFebruary 2008 מאת

כשמזכירים את המונח HTML נזכרים ישירות בקבוצת ה- W3C שתפקידה העיקרי היה לקבוע עבורנו מפתחי הווב את הדרך הנכונה לבניית אפליקציות ואתרי אינטרנט.
כבר כמה שנים שאנחנו מפתחים אתרים בטכנולוגיה ישנה ולא עדכנית , הגורמת לבעיות תאימות רבות בין דפדפנים ולכאב ראש לנו מפתחי הווב, אך מסתבר שכבר החל משנת 2004 קיימת אלטרנטיבה שעושה הרבה יותר עבורנו מאשר קבוצת ה- W3C, מי היא אותה קבוצה מסתורית שרק לאחרונה עלתה לכותרות ?
(more…)

Internet Explorer 8

כנראה שאיחלנו ליום הזה יותר מדי, היום שבו המשיח יגיע והכל יסתדר, זאב יגור עם כבש אנשים ישליכו את החרבות שלהם ויתחילו לעבוד בשדות … כנראה שבאותו יום גם למפתחי האינטרנט שבינינו אמורה להיות עבודה קלה.. מי שאי פעם פיתח אתר או לפחות ניסה לעשות את זה , ולא סתם פיתח אתר, אלא הגדיל ראש והחליט שהוא הולך על כל הפלטפורמות , הוא החליט שהאתר שהוא מפתח יראה מצויין בכל הדפדפנים וזה אומר דבר אחד : כאב ראש .

(more…)