הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'אקטיביזם'

בעקבות הסרטון של Devshop המדבר על חייהם הקשים של המתכנתים, החלטנו לכבוד יום כיפור, להראות גם את הצד של המאפיינים. הכל בהומור כמובן.

לצפייה באיכות גבוהה

חדשות טובות

קרה לכם פעם שקראתם את הכותרות הראשיות ונכנסתם לדיכאון? או לחילופין חשתם התרוממות רוח?
בכל יום אנחנו מוצפים בארץ בעשרות ידיעות חדשותיות. חלקן טובות יותר, חלקן טובות פחות (שלא לומר רעות). חשבנו שזה יהיה נחמד לאפשר לאנשים לקרוא רק את החדשות הטובות (או לאפשר לפסימיים מבינינו לקרוא רק את החדשות הרעות).
אבל איך מחליטים אם ידיעה היא טובה או רעה? אז זהו, שברוח השיתוף וה-CrowdSourcing חשבנו שזה יהיה נכון לתת לעם להחליט מהן החדשות הטובות ומהן החדשות הרעות.

בדיוק בשביל זה החלטנו להקים את Good News Bad News. מדובר באתר השולף עבורכם את הידיעות היומיות ממספר אתרים בארץ, ומציג אותן בצורה הנוחה לסריקה ולמעבר מהיר. מעבר לכך, האתר מאפשר לכם לסווג כל ידיעה כרעה או טובה. ברגע שמספיק אנשים יסווגו את הידיעה כטובה, היא תיכנס לרשימת החדשות הטובות, וכמובן שלהיפך, ברגע שמספיק יסווגו אותה כרעה – היא תיכנס לחדשות הרעות.

אז אם סתם בא לכם לקרוא את החדשות היומיות בפורמט נוח, או שאתם קצת מדוכדכים ובא לכם להתעודד – כנסו לאתר: www.goodnewsbadnews.co.il

לא, זה לא פורמט חדש שבא להתחרות ביפה והחנון, אלא סרטון שבא להעלות את המודעות של כולנו לכאבם של מפתחי תוכנה ברחבי העולם.

אם לא היה בזה הרבה מהאמת, זה לא היה מצחיק באותה מידה.

אז קדימה לחיבוקים!

ה-BlogDay שלנו 2008

31 בAugust 2008 מאת

Blog Day 2008

אז קודם כל blogday שמח לכולם. למי ששכח או סתם לא מכיר – ב-31 לאוגוסט כל שנה מציינים את יום הבלוג הבינלאומי באמצעות פירגון לחמישה בלוגים ראויים לציון. מסורת זו, התופסת תאוצה משנה לשנה, היא יוזמה של  ניר אופיר  (כן כן, הוא צבר משלנו). ואנחנו יותר משמחנו לתת יד עם עיצוב ותחזוקת אתר blogday.org.

והרי החמישייה שלנו:

http://ejohn.org/
ג’ון רסיג, ג’אווהסקריפט נינג’ה ואחד המפתחים המשפיעים בתחום. כמות הפרוייקטים בהם הוא מעורב (פיירפוקס, jquery, dromaeo) והספרים שהוא כתב גורמים לנו לחשוב שלבחור הצעיר יש הרבה יותר מ-24 שעות ביממה. וכן…נשאר לו אפילו זמן לכתוב בבלוג.

http://404uxd.com
בלוג מעולה בנושא חווית משתמש שמצליח להציף לא מעט נקודות חשובות ומעניינות.

http://css-tricks.com/
אם אתם עוסקים בפיתוח צד קדמי או מעוניינים לעסוק, ביקורים תכופים באתר הנ”ל בהחלט יתרמו לכם ולפרוייקטים שלכם.

http://www.oberholtzer-creative.com/visualculture/
בלוג בנושא עיצוב (על כל גווניו וסוגיו) – מתעדכן כל הזמן ומלנקק לדברים מעניינים.

http://weblogs.asp.net/rosherove/default.aspx
רועי אושרוב עוסק בתחום סופר חשוב ומעניין – פיתוח מונחה בדיקות (aka TDD). ויש לו לא מעט השגות בנושא.

אנרגיית ערפדים

28 בJuly 2008 מאת

וואו. שם מפוצץ הא?… נשמע כמו סרט ערפדים חדש או כוח על של איזה סופר-גיבור (ליאור, לא להתלהב). האמת היא שלא. Vampire Power או בשמו האמיתי – Standby Power, היא אנרגיה מבוזבזת של מכשירי חשמל שפשוט נשארים מחוברים לשקע. המכשיר לא עובד, אך עדיין צורך חשמל. מכשירים כבויים אך עדיין מחוברים לחשמל הם במצב פסיבי (השעון במיקרוגל עדיין מתקתק. לא?) או במצב אקטיבי (מכשיר הוידאו/טיבו לא עובד אך עדיין מתוכנת להקליט את התוכניות האהובות עלינו).

Good Magazine, מגזין (ובלוג!) חברתי שמטרתו לעשות רק טוב בעולם, מוציא מדי פעם סרטונים וורליים – הסברתיים (לרוב עם אינפוגרפיקה מגניבה ומסוגננת) על העולם שמסביבנו, תחת הכותר “שקיפות” (Transparency). הנה האינפו-וידאו על “אנרגיית הערפדים”:

שווה לבדוק את יתר הסרטונים החברתיים שהם עשו, אחד מהנחמדים לדעתי זה הסרטון על מצב המים העולמי, במיוחד היום לאור המצב שישראל נמצאת בו.

אפל האחרת

03 בJuly 2008 מאת

apple evil genius

לפני כשנה התייחסתי בבלוג שלנו למיקרוסופט האחרת, על פרוייקטי מעבדה יצירתיים ויוצאי דופן שקורים בתוך מיקרוסופט וסותרים לחלוטין את התדמית הסגורה והיבשה שדבקה בה. באותו זמן חשבתי שמן הראוי לתת פרספקטיבה אחרת על הענקית מרדמונד ולו רק בגלל כמות המידע והדעות שדיברו על הצדדים הפחות חיוביים בה. (more…)

לומדים ללמוד

לא פלא שכמעט כל מודעת דרושים שיתקל בה מתכנת בבואו לחפש עבודה תדרוש ממנו ניסיון תעסוקתי קודם של שנה לפחות, במקרה הטוב. מדוע לימודים פורמלים רחוקים שנות אור מלהכין סטודנט לנחיתה רכה בשוק העבודה, והאם המצב יכול להשתנות?
(more…)

dataportability

משהו טוב קורה בזמן האחרון באינטרנט. אחרי שנים בהם עמדנו בצד בזמן שהאינטרנט התפזר לכל עבר, נראה שסוף סוף ישנם אנשים המנסים לעשות קצת סדר בבאלגן. זה התחיל בארגונים שונים שנועדו לעזור לנו לכתוב את האינטרנט נכון או לראות את האימיילים שלנו בצורה סבירה, וממשיך בפרוייקט האחרון “ניידות מידע” (Data Portability). מטרת הפרוייקט השאפתני הזה היא בעיקר לאפשר לנו לנייד את התוכן שלנו ממקום למקום באינטרנט ובדרך גם להשיב לנו את הזכויות הבסיסיות על התוכן שלנו. זכויות שאיבדנו עם פריחת הרשתות החברתיות ושאר סממני בועת הווב2.

כיום אם נרצה לעבור מפייסבוק למייספייס, הדבר יהיה כרוך ב”עבודה שחורה” של רישום, העלאת תכנים מחדש, הוספת חברים וכו’. שירותי אינטרנט רבים כיום, בעיקר רשתות חברתיות, אינם מציעים את האפשרות לייצא את תוכן המשתמש. האבסורד הזה שתוכן אישי שלנו מאוכסן אצל חברה מסחרית ו”ננעל” אצלה הוא הבסיס לצורך ב”ניידות מידע”. (more…)

best-addons  

בפוסט הקודם דיברתי בעיקר על האידיאולוגיה שמאחוריי בחירת דפדפן ועל החשיבות של דפדפנים תומכי תקן (“סטנדרטיים”) ברשת הישראלית. אני לא הראשון ובוודאי לא האחרון שמנסה להמיר גולשים לדפדפנים סטנדרטיים. ישנה אפילו אגדה אורבנית שמספרת שעל כל גולש שמתקין פיירפוקס ישנו מלאך בשמיים המקבל כנפיים. ואם זה לא מספיק, גוגל משתתפת במהלך בכך שהיא משלמת לאתר מפנה (referer) דולר על כל התקנה של פיירפוקס עם סרגל הכלים של גוגל. כך שלפחות אני בחברה טובה. 
בפוסט הנוכחי אני אגש לנושא מזווית אחרת כי בואו נודה בזאת “עם אידיאולוגיה בלבד אי אפשר לנצח!”. אז עכשיו ת’כלס – “מה הדפדפן יכול לעשות בשבילכם?”. או ליתר דיוק פיירפוקס (“שועל האש”) שהוא הבחירה שלי כיום.

(more…)

השאלה הנ”ל מופנית אליכם – משתמשי אינטרנט אקספלורר. אתם, שמתעקשים לגלוש בדפדפן שבנוי בטכנלוגיה שפותחה עוד כאשר ממציא פיירפוקס, בלייק רוס, היה צריך לזייף פתק מההורים בשביל להתחמק משיעור התעמלות. מישהו צריך להגיד את זה: הדפדפן שלכם פשוט לא מבין! לא את האינטרנט בכל אופן. וחבל, כי יש אנשים שרוצים לבנות בשבילכם אתרים מגניבים ומורכבים שהדפדפן הגריאטרי שלכם פשוט לא יסבול.
(more…)