הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'טיפים'

Copy of מכבידנט

אמל”ק: סיכום אירוע UX on Beer במצגות, בוידאו (לייב של פייסבוק) ובתמונות. על מהפיכת הבוטים, על איך מגדר משפיע על אפיון מוצר, סיפורי משתמש ליצירת מוצרים טובים יותר, קבלת החלטות בעולם וירטואלי ועל אפיון אתר וואלה! החדש.

(more…)

Untitled design (5)

מעמוד הבית דרך עמוד מוצר ועד לעגלת הקניות. מה אתם צריכים לדעת כדי לייצר חוויית משתמש ידידותית ומהנה. מה לעשות כדי לגרום לגולשים לבצע קניה ראשונה וחוזרת ואיך ממקסמים את ההמרות באתר.

(more…)

Untitled design

סיכום אירוע הקיץ של חוויית משתמש על בירה בתמונות, מצגות ווידאו.

איזה כיף שהגיע ספטמבר- מתחיל להתקרר (לא באמת…), הילדים חוזרים לגנים/בתי הספר ואירוע הקיץ של UXonBeer סוף סוף הגיע. אז מה היה לנו: שקיעה מדהימה באחד הברים השווים על הים בתל אביב, הרצאות מקצועיות מעולות, מרצים בכירים שעובדים בלב התעשייה, קהילת UX תוססת ובירה, הרבה הרבה בירה. הפעם החלטנו לשדר לכם LIVE שתי הרצאות מהאירוע. אז למי שהיה ורוצה להיזכר ולמי שפספס קבלו את סיכום אירוע קיץ 2016!

(more…)

Untitled design (8)

אחרי שנים כמעצב פרינט, הבנתי שהמעבר לדיגיטל הוא צעד שאני חייב לעשות. המשפט הזה, “כל העולם עובר לדיגיטל” הפך למציאות כשחברים רבים (וטובים) עשו את המעבר, ומה ששמעתי מהם פיתה אותי לא רק לחשוב על לעבור לדיגיטל, אלא להתחיל לעשות.

(more…)

tumblr_mpp6tjdFhf1st5lhmo1_1280

 

מדי יום, כולנו פוגשים מישהו שיש לו רעיון לסטארט-אפ. מנהג המונית ועד לגננת של האחיינית. הנורמה שכולם עושים זה לרוץ עם מצגת למשקיעים. וזה לא בריא. לשני הצדדים. משקיעים בוחרים  בסטארטאפים שמציגים מארקט פיט (הנה כאן לדוגמא, השקעה של מיליון דולר שהגיעה לסטארט-אפ שהביא מספרים יפים ולא שקפים מעוצבים).  

(more…)

fotoflexer_photo1

זה קורה לכולנו: אנחנו מנסים להסביר למישהו מדוע הפתרון שאפיינו נכון ומתאים למוצר, לגרום למעביד פוטנציאלי להעסיק אותנו, או פשוט לקבל לידינו פרויקט מגניב שכולם חושקים בו. במילה אחת- לשכנע.
(more…)

untitled-1

אנחנו גאים בבוגרים שלנו, בכולם. ויותר מזה אנו גאים בדרך שעשו והמקומות שבהם הם נמצאים היום.
כדי לעזור לכם לענות סוף סוף על השאלה :”איך ניתן להשתלב בתעשייה ולעבוד כמאפיינים או כמעצבי אינטרקטיב?” ביקשנו מכמה חברים בקהילת הבוגרים שלנו ( שמונה היום מעל 300 בוגרים משלוש שנים של פעילות) לספר על החוויות שלהם מ”היום אחרי שנגמר הקורס”. הנה חלק מהם, אנו מקווים כי הן יוכלו לעזור גם לכם: (more…)

עולם ה-mobile הדינמי מוציא מוצרים ופתרונות חדשים בקצב מסחרר. שימוש בגלריות השראה הוא שיטה טובה ונפוצה להתעדכן במוצרים חדשים, לקבל רעיונות ולמצוא פתרונות לבעיות ממשקיות או עיצוביות. לעיתים נגיע לגלריה עם בעיה ספיציפית שאנו מחפשים לה פיתרון ולעיתים רק לשוטט ולהתעדכן. זוהי גם שיטה טובה למצוא דוגמאות בעת נימוק פתרון כלשהו ללקוח. אספתי 14 גלריות השראה מצויינות ל-mobile שתוכלו להשתמש בהם. תהנו!
(more…)

הדור השלישי באינטרנט - התאמת אתרים לקהל מבוגר

היום אני כבר לא מתבייש להודות. סבתא שלי, שתחיה, הפכה אותי למאפיין טוב יותר. אני יודע זה מוזר, אבל זה נכון.
אחרי יותר מעשור של ניסיון באפיון של מגוון מערכות ופלטפורמות בארץ ובעולם התמודדתי בשנה האחרונה מול עבודת האפיון המסובכת ביותר בקריירה המקצועית שלי – התאמת אתר לגילאי 55+.
מה שלא ידעתי היתה העובדה שעל ידי התאמת האתר לקהל המבוגר שיפרתי משמעותית את חווית השימוש באתר לכלל האוכלוסיה (מפתיע?). כלומר יצרתי חווית שימוש טובה יותר לכ-ו-ל-ם, מבוגרים וצעירים.
(more…)

כשאנחנו ניגשים לפרויקט חדש, אחד הדברים הראשונים שאנחנו עושים זה את ארכיטקרטורת המידע של האתר או האפליקציה. אנחנו בונים את עץ האתר, וממנו נגזר תפריט הניווט הראשי. אבל ככל שהתפריט מתרחב, ואנחנו מתחילים להמליץ על צמצום מספר הקטגוריות, הוספת רמת ניווט נוספת, או איחוד מספר קטגוריות לקטגוריה אחת יותר כללית, כך צוות הפרויקט מתחיל להעלות דרכים יצירתיות יותר להרוויח מקום. ולא תמיד מדובר במקום פיזי על המסך – לעיתים קרובות לא חסר לנו מקום, פשוט מספר הקטגוריות כשלעצמו מתחיל להיות גבוה מדי, והתפריט מתחיל להרגיש עמוס ומבלבל, ללא דרך ברורה עבור המשתמש להגיע למחוז חפצו.

(more…)