הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'API'

Google Developer Day 2011 - Tel Aviv

רגע לפני שהספקתי לשכוח מה זה “תרבות יום א”, (מי אם לא) גוגל נרתמה לעזרתי. ב-13 לחודש, זכינו לתואר The Startup Nation ואיתו הכבוד להיות אחת מ-9 המדינות בהן ערכה חברת גוגל השנה את יום המפתח – Google Developer Day. ההרשמה אליו נפתחה חודשיים מראש והתמלאה תוך זמן קצר. לא מפתיע, שכן ההשתתפות (על פי מיטב המסורת של החברה) בחינם אך מספר המקומות מוגבל (השמועה מספרת ש 2000).

וכך ביום ראשון שמשי אחד, הצטיידנו ב-QR קודים שקיבלנו עם ההזמנה, ונסענו ל-Airport City. שם, על רקע אנדרואידים שוחים בים התיכון (ייצוג מאוד חמוד בהשראת קוביזם שעשו לכל עיר), התכנסנו לשמוע על Android, Chrome, HTML5 וכו’. מי שלא מפחד ממושגים כמו Canvas ו-CSS3 Transitions, מוזמן להציץ בקוד של אתר הארוע ולמצוא את האנדרואיד המקפץ.

(more…)

שם הפרויקט: עכבר עולם
תעשיה: תוכן – תיירות ופנאי
הבית החם: www.mouse.co.il/world
צוות העבודה:
יאריק, גל, מישה, רן ומורן
באשמתנו: אפיון טכנולוגי, פיתוח צד קדמי, פיתוח טכנולוגי, בדיקות והשקת האתר
תחילת עבודה: אפריל 2009
השקה: יולי 2009
תוצאה: לא טסים בלעדיו

פתאום קם אדם ומתכנן לנסוע ללונדון. (more…)

זהו שם החיבה שלנו לאפליקציות הפייסבוק שגוזלות לנו זמן יקר מהחיים. אנחנו אוהבים אותן כל כך שעשינו אחת משלנו. סתם בשביל הכיף. עבור אנשים רבים פייסבוק הוא הרבה יותר משעשוע. פייסבוק הוא הכרטיס שלהם לאקזיט חפוז. הרבה דברים נאמרו על פייסבוק בחודשים האחרונים. הרוב הכולל הספיד את הרשת החברתית המצליחה לנוכח open social המתחזק, והשאר…השאר סתם השמיצו. ככה זה כשאתה בראש הטבלה, כולם “מחפשים” אותך. (more…)

api-netcraft-map

בכל מספר חודשים עומדת תעשיית האינטרנט מאחורי מילה או מושג המתיימרים להשפיע על עתיד התעשייה כולה. תופעה שאני אוהב לכנות – “אפקט הבאזזוורד” (מילת הבאזז). מילת באזז היא נועדה לעשות רעש תקשורתי (באזז). זהו עיקר יעודה והמרכיב הראשי על פיו תשפט מידת הצלחתה. ברוב המקרים, היא לא תחדש לכם יותר מידי אלא דווקא תשווק דבר שכבר קיים באיזו שהיא צורה. אריזה חדשה אם תרצו. בעולם האמיתי – לא כל מילות הבאזז שורדות. ואלו שכן לא תמיד מצליחות לממש את ההבטחה שלהן. לעיתים קרובות מידי, העתיד המזהיר לו הן מייחלות מתרסק לנוכח המציאות.
היכן, אפוא, עומדת מילת הבאזז התורנית, API, בסקאלה של מימוש ההבטחה? (more…)