הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'cell phones'

mwcb

מרק צוקרברג, וירג’ינה רומטי, LG, נוקיה, סמסונג, אינטל וכל השמות החמים הציגו ודיברו בתערוכה השנתית העולמית של תעשיית המובייל בברצלונה. גם אנחנו היינו שם כדי לרכז לכם את מיטב ההרצאות, המיצגים הכי מגניבים, הטכנולוגיה שתכבוש את עולם המובייל בסערה ואת מה שלא תמצאו בווינט.
(more…)

header

עוד קורס אפיון חווית משתמש מוצלח הסתיים ואיתו מגיע החלק שמאפשר לתלמידים שלנו להשוויץ ביכולות החדשות שלמדו : עבודות הגמר!
הפעם החלטנו לאתגר את התלמידים בעבודת גמר קצת אחרת ומאד רלוונטית לתחום האפיון כיום- אפיון מערכת רספונסיבית ( לדסקטופ ול-מובייל/טאבלט).
(more…)

ux on beer - אתר מגיב

רוב בעלי הסמארטפונים מעידים שהם גולשים באינטרנט דרך מכשירהם. לכן, נוכחות בנייד היא חשובה לא פחות מנוכחות ברשת.
כשרוצים לבנות אתר שמתאים לגלישה בנייד, ניצבת השאלה: מה הכי כדאי – אתר ייעודי לניידים, או אתר מגיב לכל הערוצים? בפוסט הזה נחקור את יתרונות והחסרונות של כל אחד מהם (ואולי נכתיר מנצח).
(more…)

mobile eye tracking

במסגרת המחקרים שאנו עושים לא פסחנו על מבדקי eye tracking על מכשירים סלולריים. אנחנו שמחים (מתרגשים) לספר על הטכנולוגיה החדשה של של חברת Tobii שעוזרת לנו להבין טוב יותר את הרגלי השימוש בסלולר.

(more…)

במסגרת עבודה על מספר פרוייקטים המיועדים לבלקברי גילינו עולם ומלואו. החלטנו לכתוב סידרת פוסטים שתסקור את נושא האפיון לבלקברי. כשהתחלנו את המחקר, גילינו מספר דברים מפתיעים. ראשית, ומכאן המוטיבציה לכתיבת הפוסט, גילינו שחסר (או שכמעט ואין) מידע עברי על אפיון אפליקציות למכשיר. שנית, גילינו שלמרות שלא מדובר באייפון או באנדרואיד, הבלקברי(blackberry) הוא עדיין המכשיר המועדף על אנשי עסקים.
(more…)

swype

אז בהתחלה היו לנו מכשירים סלולאריים עם שניים עשר מקשים. כל מקש ייצג מספר אותיות וכשרציתם להקליד הודעה ממש מהר הייתם עוברים מקש מקש, כשלחלקם נדרשתם לכמה לחיצות על מנת להגיע לאות הנכונה. ואז הגיעה טכנולוגית ה-T9. אלגוריתם המאפשר לכם ללחוץ רק פעם אחת על כל מקש שבו מופיעה האות הרצויה, ואז מנחש את המילה שרציתם להקליד. אם זאת לא המילה המדויקת, הייתה לכם אפשרות לשחק בין כמה אפשרויות.
(more…)

QR

רכבת.

הדרך הנעימה ביותר לנסוע מחיפה לתל אביב, נסיעה חלקה מלווה בנוף היפה של ארצו.
חוף הים, ההרים, בתי הזיקוק השונים, משחטות הרכב בקריות ושלטי החוצות הגדולים שמופיעים כל כמה שניות. שלט גדול וצבעוני מתקרב, הדם הישראלי מתחמם בעורקי למראה הכיתוב, מה רשום שם? מבצע? מבצע!, “גלשו לפורטל הסלולרי שלנו וקבלו מגבת חוף חינם!”, מגבת חוף חינם?!?! (כבר שלוש שנים שלא הייתי בים… אבל מבצע זה מבצע) אני פותח את הסלולרי, השלט קצת מתרחק, מנסה לרשום הכל מהר, השלט עוד מעט נעלם, איך לעזאזל מקלידים שטרודל??? השלט נעלם ואיתו החלום על מגבת חוף בחינם…

בעוד עולם הפיתוח הסלולרי מתפתח במהירות הקרובה למהירות הקול, האינטרקציה שלו עם עולם ה-WEB נשארת קצת מאחור. כמובן שיש כבר מכשירים כמו iPhone וה-Blackberry שכבר מציעים חווית גלישה נעימה יותר, אך עדיין השימוש בלוח המקשים נשאר בעייתי משהו.

בדיוק בשביל זה המציאה חברה יפנית בשם Denso-Wave את קוד הQR (כבר ב1994).
קוד QR (או בשמו המלא: Quick Response) הוא קוד מטריציאלי (קוד דו מימדי) שמאפשר לתוכן שלו להתפענח במהירות גבוהה יחסית. (more…)