הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'Motion'

כוחו של העשר!

10 בOctober 2008 מאת

יכול להיות שלא שמתם לב אבל היום זה ה – 10.10. כן! זהו יום “Power of 10 Day!!!“. זה אכן נראה לכם כיום מומצא לגמרי (אכן זה יום דמיוני לגמרי, למרות שיש אתר רשמי והכול…) אבל זה נראה לי כמו יום מתאים להעלות את הנושא.
בשנת 1977, צ’רלס וריי אימס (Charles and Ray Eames זוג מעצבים אמריקאיים מפורסמים שפעלו במגוון תחומים והשפיעו רבות על התפתחות העיצוב האמריקאי) יצרו סרטון דוקומנטרי קצר הדן על מושג היחסיות ביקום בו אנו חיים. הסרטון מתאר לנו, בחזקות של 10 (Powers of Ten), את היחסים בין העצמים הקטנים ביותר לגדולים ביותר.

(more…)

בעקבות הסרטון של Devshop המדבר על חייהם הקשים של המתכנתים, החלטנו לכבוד יום כיפור, להראות גם את הצד של המאפיינים. הכל בהומור כמובן.

לצפייה באיכות גבוהה

בעבר כתבתי כאן בבלוג על התדמית של המועמד לנשיאות ארה”ב ברק אובמה. נתקלתי בסרטון תדמית שנועד לקדם את הקמפיין של אובמה (סרטון מרגש ודביק, כמו שהאמריקאים אוהבים) ושוב, אי אפשר להתעלם מהסטיילינג ומהעטיפה הנוצצת והחדשנית שיש למועמד. מדהים גם לראות את ההתפתחות שהמותג עבר, איך הוא נושם וגדל. רק זמן מגלה האם המותג יהיה מצליח ויעיל, באמצעות האבולוציה שלו למשהו שהוא יותר מלוגו או סך האלמנטים הגרפיים בעיצוב. כמו כן הסרטון (והקמפיין כמובן) מלמדים אותנו מהי כוחה של מילה. מילה אחת או שניים הנאמרת במנטרה חוזרת ונשנית בנתה את הקמפיין הזה ומפיחה תקווה במיליוני בוחרים במערכת הבחירות האמריקאית.

את הקישור לסרטון מצאתי בבלוג העיצוב הצרפתי (והמצוין!) Fubiz, ושם גם ניתן לראות בהקשר הזה פוסטרים מגניבים שנעשו במטרה לעודד את האמריקאים לקום ולהצביע.

אנרגיית ערפדים

28 בJuly 2008 מאת

וואו. שם מפוצץ הא?… נשמע כמו סרט ערפדים חדש או כוח על של איזה סופר-גיבור (ליאור, לא להתלהב). האמת היא שלא. Vampire Power או בשמו האמיתי – Standby Power, היא אנרגיה מבוזבזת של מכשירי חשמל שפשוט נשארים מחוברים לשקע. המכשיר לא עובד, אך עדיין צורך חשמל. מכשירים כבויים אך עדיין מחוברים לחשמל הם במצב פסיבי (השעון במיקרוגל עדיין מתקתק. לא?) או במצב אקטיבי (מכשיר הוידאו/טיבו לא עובד אך עדיין מתוכנת להקליט את התוכניות האהובות עלינו).

Good Magazine, מגזין (ובלוג!) חברתי שמטרתו לעשות רק טוב בעולם, מוציא מדי פעם סרטונים וורליים – הסברתיים (לרוב עם אינפוגרפיקה מגניבה ומסוגננת) על העולם שמסביבנו, תחת הכותר “שקיפות” (Transparency). הנה האינפו-וידאו על “אנרגיית הערפדים”:

שווה לבדוק את יתר הסרטונים החברתיים שהם עשו, אחד מהנחמדים לדעתי זה הסרטון על מצב המים העולמי, במיוחד היום לאור המצב שישראל נמצאת בו.

השראה בתנועה

25 בJune 2008 מאת

ג’סטין קון, עורך הבלוג הרציני למושן דיזיין Motiongrapher העביר הרצאה מלאת השראה עם קטעי המושן גרפיקס והעיצוב בתנועה הטובים ביותר (ותאמינו לו, הוא רואה הרבה…)

בדרך כלל שאני רואה קטע וידאו מגניב, אני שולח לחברים מביני עניין (לא ספאם, רק רק השראה… :) ) ורק דברים מעטים מגיעים לכך שיעלו בבלוג נטקראפט. אך כשנתקלתי בפוסט על ההרצאה שהוא העביר (Promax | DBA State of Design), הייתי חייב לשתף… אוסף הקטעים בפוסט הוא אקלקטי ביותר – סוגים שונים של עיצוב בתנועה: קליפים, פרסומות, פתיחים, באמפרים… כל דבר בעצם שכולל עיצוב… בתנועה! ובטכניקות שונות ומגוונות) המשותף לכל הקטעים, שהם מדהימים אחד אחד (ומגיעים מבתי הפוסט והסטודיוז הטובים בעולם).

במידה ויש לכם את הזמן או סתם חסרה לכם ההשראה ויום העבודה אפור ומשמים, בטח אחד מהקטעים (הבאמת באמת טובים) יספק לכם בדיוק מה שאתם צריכים.
(more…)

דרך מקורית ומעניינת להסביר איך עובד Gmail לקהל הרוסי (אולי זה בגלל שאנחנו כבר מתורגלים או שה – UI כל כך ברור ופשוט, לא חייבים לדעת רוסית כדי להבין על מה הם מדברים… למרות שיש תרגום לאנגלית…)

Here Today – Goo Tomorrow

24 בJanuary 2008 מאת

נתקלתי (לגמרי בטעות) בסדרת הפרסומות הקצרצרות והמשעשעות ביותר לביצת השוקולד של חברת קאדברי הבריטית. ופשוט צחקתי. אבל מה שצריך לשים לב אליו הוא עד כמה הפרסומות הללו ויראליות, וגם פשוט להבין שהגבולות שפעם הכרנו בין הטלויזיה לאינטרנט כמעט וכבר לא קיימים.

והנה הראייה לכך: פרסומות קצרות יותר, מהירות יותר, מופרעות יותר שאנשים ירצו לדבר עליהם ולהעביר אותם הלאה:

Books

(more…)