הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'מתודולוגיה'

Untitled design

כולנו ראינו מתישהו פעוט קטן, אפילו בן שנה, מפעיל בעצמו אייפד או משתלט על הטלפון של אבא. אולי אפילו עשינו לייק להורה שהעלה סרטון בו הוא גאה בילד שלו שכבר בגיל קטן מצליח להתמודד עם טכנולוגיה שלפעמים אפילו מבוגרים טועים בה, אך האם הם באמת יודעים מה הם עושים או סתם לוחצים ללא היגיון?

(more…)

אתחיל בטיפ קטן: הדרך הטובה ביותר ללמוד היא ללמד.
אני ממליץ בחום למי שרוצה להתמחות בתחום כלשהו להתחיל ללמד אותו. אין כמו האתגר שבהדרכה בשביל להכריח אותנו להתעמק באמת בחומר מקצועי.

כשעליך ללמד חומר כלשהו, גם אם אתה מכיר אותו היטב, אתה מוצא את עצמך שב וחוקר , בודק ושואל את עצמך שאלות יסוד חשובות. אומנם כבר העברתי עשרות קורסי UX בעבר, אבל בכל פעם מחדש אני נהנה לגלות תובנות חדשות על התחום המרתק הזה. לפעמים אלו דברים “גדולים”, כמו שיטות מחקר שלא הכרתי או שינויים בטרנדים העולמיים ולפעמים דברים קטנים, כמו פונקציה נוספת של פקד מוכר. (more…)

לפני שהגעתי לנטקראפט חיפשתי המון איך ניתן ללמוד את התחום באופן מקצועי. היום אני יודעת שזאת גם שאלה שמוצפת המון בתעשייה ומופנית גם אלינו בין השאר. אז בשביל לעזור לכם החלטנו לרכז את כל הדרכים שאנחנו מכירים ללמוד חווית משתמש.
ובסיומן הפתעה (לא לקפוץ לסוף, תתאפקו קצת!). (more…)

אני גאה להציג בפניכם את הפרויקט החדש שלנו:

בית הספר לחווית משתמש – Netcraft Academy.

(more…)

axure

זה לא סוד שאנחנו משתמשים כבר זמן רב בסביבת העבודה של Axure בשלבי האפיון והבדיקות שלנו ולאחרונה שואלים המון על הניסיון שלנו עם התוכנה ועל החידושים בתחום ולכן רצינו לעדכן אתכם שהגרסה החדשה של Axure אמורה לצאת החודש עם לא מעט שינויים ותוספות שיהפכו את החיים שלנו להרבה יותר קלים (ומהנים). אחד היתרונות בעבודה עם Axure היא קהילת אנשי המקצוע המשתמשים בתוכנה. מתוך הקהילה הזאת עולות בקשות רלוונטיות ומעודכנות שמעידות על צורך אמיתי בחיי העבודה היום יומים שלנו. Axure השכילה לספק בגרסה הקרובה אתת כל הבקשות הבוערות מעמודי הפורומי השונים, לפניכם התקציר.
(more…)

Tony Hsieh

לאחרונה יש באינטרנט הרבה באזז סביב אחד מאתרי הסחר האלקטרוני המובילים בארה”ב – zappos.com. האתר שמכניס מיליארד דולר בשנה, כבר קיבל איזכור אצלנו בבלוג ומאז ממשיך לצבור כותרות ללא הפסקה. הדבר שהכי מעניין ב-Zappos, היא התרבות הארגונית האותנטית והייחודית שלה. שירות הלקוחות שלה נחשב לסיפור מדהים, ואין לי ספק שבקרוב מאוד הסיפור של החברה הזו יככב ב-case studies של בתי הספר למנהל עסקים המובילים בעולם.

אחד מהדברים שסיקרנו אותי באופן אישי, היה האם ההתנהלות של החברה, קרי שירות הלקוחות, התרבות הארגונית וכו’ היו תולדה של ישיבות הנהלה ודיונים אסטרטגיים או שמא היו אבולוציה טבעית של החברה. על אף שחשדתי שאני יודע את התשובה, החלטתי לערוך ראיון קצר עם טוני שיה, מנכ”ל החברה. הראיון, שבוצע באנגלית, מובא לפניכם מתורגם.
(more…)

תפיסת הווב ככלי יעיל ושימושי לחיזוק המותג הולכת ותופסת תאוצה בעולם העסקי. כולם כבר יודעים שהם חייבים להיות ברשת, גם אם לא תמיד יודעים למה. היום כל חברה שמכבדת את עצמה ממהרת לבנות אתר תדמיתי שעלותו יכולה להיות גבוהה מאוד, אך פעמים רבות השקעה זאת תורמת מעט מאד לחיזוק המותג ולעתים אף גורמת לו נזק תדמיתי. ישנן דוגמאות רבות למקרים שבהם המסרים התדמיתיים ורוח המותג הולכים לאיבוד בתהליך בניית האתר.

אז הנה כמה דברים שיש לקחת בחשבון כשבונים אתר תדמיתי:
(more…)

Koadk Ad

אנחנו שמחים להציג בפניכם סדרת פוסטים חדשה אשר עוסקת במתודלוגיה שבאמצעותה אנו מאפיינים, מעצבים ומפתחים פרויקטים ב-Netcraft.

רגע, אתם לא מפחדים שהמתחרים יעתיקו אתכם?
ממש לא. מאז ומעולם שאפנו לשפר את רמת הפתרונות הניתנים בארץ ללקוחות המחפשים להקים אתרים, אפליקציות או שירותים חדשים, מתוך רצון אמיתי לקרב את הרמה הזו לרמה הבינלאומית. לכן, אנו שמחים להציע את תרומתנו הצנועה למטרה זו מתוך הבנה שבסופו של דבר ידע זה ישרת את התעשייה כולה.

בעבודתנו, אנו משתמשים רבות בטכניקה של הגדרת אסטרטגיית חווית משתמש. מאחר שכיום, חווית משתמש הינה אחד הפקטורים הקריטיים בהצלחתו של מוצר, אתר, אפליקציה או שירות, חשוב לסנתז את אותם ערכים שיובילו להשיג חווית משתמש מנצחת ומבדלת.
(more…)