הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'הומור'

ליאור יאיר - מצגת מכנס UXILIVE2011

כבר הרבה זמן אני מסתובב בראש עם רעיון. לפני שבועיים במהלך שיחת לילה טיפוסית עם אורן (השותף שלי) סיפרתי לו על הרעיון לערוך מפגש מקצועי בבר תל אביבי על טהרת האלכוהול וחווית המשתמש. הוא מצידו הנהנן ואמר לי שתוך שבוע אפשר להרים משהו כזה.
הוא טעה, זה לקח שבועיים.
(more…)

UX IN NY

02 בNovember 2008 מאת

דברים שרואים שם ולא רואים כאן

בחודש שעבר לקחתי חופשה מהעבודה וטסתי ליו יורק. בין הקניונים, המוזיאונים והמסעדות יצא לי להבחין בכמה דברים מעניינים על חווית משתמש במדינה אחרת וחשבתי שזה עניין ששווה פוסט.
(more…)

בעקבות הסרטון של Devshop המדבר על חייהם הקשים של המתכנתים, החלטנו לכבוד יום כיפור, להראות גם את הצד של המאפיינים. הכל בהומור כמובן.

לצפייה באיכות גבוהה

לא, זה לא פורמט חדש שבא להתחרות ביפה והחנון, אלא סרטון שבא להעלות את המודעות של כולנו לכאבם של מפתחי תוכנה ברחבי העולם.

אם לא היה בזה הרבה מהאמת, זה לא היה מצחיק באותה מידה.

אז קדימה לחיבוקים!

בניגוד למה שהרבה אנשים חושבים – אפיון זאת לא בדיחה אבל זה לא אומר שזה לא מצחיק. לאחרונה אספתי כמה בדיחות טובות מעולם האפיון (חלקן צוחקות על אנשי הUI – שלא בצדק כמובן) קיבצתי אותן בפוסט זה להנאתכם:
(more…)

Meet the Netcrafticons!

כבר כמעט שלושה חודשים שאנחנו במשרדים החדשים ועוד לא יצא לנו להכיר לכם את החברים הכי טובים שלנו. בטח יצא לכם לראות אותם פה ושם, כשהצגנו בפניכם את הבית החדש שלנו וכשהראנו לכם את החולצות המגניבות שעשינו לתחרות פיירפוקס (שאחת מהחולצות גררה תגובה די מצחיקה ממארגני התחרות). אז מי הם בעצם הנטקראפטיקונים?

הנטקראפטיקונים (netcrafticons בלעז, נא לא לבלבל עם Decepticons, הנטקראפטיקונס הרבה יותר חמודים) הם אישים קטנים שמקשטים לנו את לובי הכניסה למשרדי נטקראפט, עושים שטויות (וכיף טהור) אוף-ליין ואון-ליין והם פשוט אנחנו, רק קטנים מגניבים ובכחול… הם מייצגים את כל מה שמגניב בנו בתור אנשי Web ועובדי נטקראפט: רוח השטות, השובבות ואת החיוך הגדול. אפשר להגיד דרדסים גרסת Web2.0 קראפטיסטייל.

אז לכבוד הפסח, יש לנו את הכבוד הגדול להכיר לכם אותם אחד אחד, וגם מבטיחים, בסוף הפוסט יש הפתעות, אז שווה לגלול למטה ולהכיר את אלו שעושים לנו שמח כל בוקר שאנחנו מגיעים למשרד.
(more…)

לא באמת חשבתם שניתן ל-1 באפריל לעבור לידנו. ויתרנו על לייב בלוגינג של נחיתת חייזרים לטובת סרטון משעשע. הסרטון הבא הוא כל כך הזוי שהוא פשוט גאוני. הראפר מו-סיריוס (בתירגום חופשי: “יותר רציני”. למרות שווב2פאק היה מתבקש) לא מדבר על בלינג בלינג או ביצ’ס אלא על הנושאים החשובים באמת. נושאים כמו “כיצד לאנדקס את האתר שלכם נכונה בגוגל” או “החשיבות בכתיבת קוד סמנטי” (דהיינו, בדיבים במקום בטבלאות). מה שאולי לא יפגע במכירות של סנופ דוג, בתקווה ישעשע ואולי גם יחכים אתכם. המילים למטה, תהנו.

[youtube a0qMe7Z3EYg]

(more…)

עשה לך אתר ווב 2

זה כבר ידוע לכולם, היום אי אפשר ללכת לאכול צהריים מבלי להיפגש במישהו שעובד על אתר ווב2 – “ובואנה אחי, זה יהיה הדבר הבא”. אז בשביל כולכם שם, שעובדים עכשיו מאוד קשה על אתר חדש ומבריק הכנתי את המדריך (המקוצר) ליצירת אתר ווב2 משלכם – ורק בשישה שלבים פשוטים! (אין אחריות או החזרי תשלום)
(more…)

“לירות לעצמך ברגל” היא בדיחה ישנה (של גיקים בעיקר) שהייתה ויראלית לזמן קצר בתקופת האבן של האינטרנט. בתקופה בה אנשים היו מתחברים לרשת בשביל שני דברים: לצ’וטט ב-IRC או לראות את התינוק שרוקד אוגצ’קה. לשמחתי, כמו כל הדברים הטובים, גם הבדיחה הזו השביחה עם הזמן ונוספו לה אפילו מספר וריאציות משעשעות. הרעיון המרכזי של הבדיחה לא השתנה והוא לנסות לתאר את הבעיה המרכזית בשפת תיכנות כלשהי דרך הפעולה הפשוטה (לכאורה) של לירות לעצמך ברגל. ובדרך, אם אפשר, גם לפרוק קצת מהתיסכול. בכל אופן, השתדלתי שההומור יעבור בתירגום. תהנו.

.NET
אתה מוצא אקדח, אבל הוא מתפרק לך בידיים. אתה מחבר אותו בחזרה, והוא שוב מתפרק. אתה מנסה להשתמש ברכיב .GUN של מיקרוסופט אבל גם הוא מתפרק. מתוסכל, אתה דוקר את עצמך ברגל.

Assembler
אתה מתכונן לירות לעצמך ברגל, ואז מגלה שאתה קודם צריך להמציא את האקדח, את הקליע, את ההדק וכן, גם את הרגל.

PHP
אתה יורה לעצמך ברגל באמצעות אקדח שהורכב מ-300 אקדחים אחרים.

(more…)

דרך מקורית ומעניינת להסביר איך עובד Gmail לקהל הרוסי (אולי זה בגלל שאנחנו כבר מתורגלים או שה – UI כל כך ברור ופשוט, לא חייבים לדעת רוסית כדי להבין על מה הם מדברים… למרות שיש תרגום לאנגלית…)