הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'יוצאים מהקופסא'

design-arena

תזכורת: התחרות

שלוש קבוצות של מעצבים – מהטובים בארץ – ינהלו קרב ראש בראש בכנס DIGITALPLAY (למי שלא נרשם עדיין – נשארו כרטיסים בודדים, 390 אנשים כבר נרשמו לאירוע!).

בתחילת היום הקבוצות יקבלו משימה שתבחר על ידי הקהל בהצבעה סלולרית בזמן אמת (הקהל יחליט על משימת ההתאבדות שלהם – ולהם אין שום סיכוי להתארגן מראש על קונספטים בבית).
המשימה תכלול מיתוג אפיון ועיצוב של אתר ואפליקציה פיקטיביים ובמשך כל היום הקבוצות יעבדו בחללים פתוחים ויקרינו את העבודה שלהם בזמן אמת לכל מי שירצה לראות. לאחר יום שלם של עבודה מטורפת כל קבוצה תציג את העבודה שלה.

מלבד קרב רווי דם, הקנטות בלתי פוסקות וקבוצת מעודדות היפסטריות של כל קבוצה, תוכלו גם לקבל הצצה נדירה לשיתוף פעולה, למתודות העבודה ולתהליכי חשיבה של האנשים המובילים בתעשייה ולראות כיצד בתום 6 שעות הם מצליחים (בתקווה) להפיק מהתהליך הזה אב טיפוס אמיתי- חי ובועט.

בסוף היום, כל קבוצה תציג את העבודה שלה והקהל יוכל לבחור בזמן אמת ולהחליט על המנצחים (שיקבלו פרסים ותהילת עולם!).
(more…)

Inspire Me

30 בJuly 2012 מאת

lamp
אז בואו נדבר רגע על השראה.
חלק מאוד מהותי מתהליך עבודה יצירתי הוא שלב חיפוש ההשראה, בתור מעצבים אנו זקוקים להשראה תמידית, כשחושבים על זה, כל דבר שאנו נתקלים בו בחיים מהווה עבורנו השראה, מהשיר שמתנגן ברדיו בדרך לעבודה ועד ההדפס על הכרית שעליה אנו מניחים את הראש בלילה.
זהו חלק שאין להמעיט בחשיבותו או להתייחס אליו כבזבוז זמן, להיפך זה גורם לתהליך העיצוב להיות הרבה יותר ממוקד וזורם. אז בעידן שלנו שבו הדדליינים פחות הגיוניים ולא תמיד יש את הזמן לרדוף אחרי המוזה אנחנו זקוקים להשראת אינסטנט, אנחנו זקוקים לגירויים מהירים כדי שהנורה מעל הראש תדלק. וכאן נכנסות לתמונה גלריות ההשראה.
(more…)

eye tracking

אנחנו כותבים כאן לא מעט על מחקרי מעקב עיניים. לרוב, הדוגמאות שלנו עוסקות במעקב אחר עיניהם של אנשים שגולשים באינטרנט (או משתמשים במכשיר הסלולרי). עם זאת, לפעמים אנחנו מדגימים גם שימושים מעניינים יותר, כמו בדיקת תנועות ריקוד, או נהיגה במכונית ניסיונית!

ובכן, היום מצרפים למשפחה כמה שימושים מעניינים נוספים.

רובם מגיעים אלינו בזכות פרויקט DIEM שמתנהל באוניברסיטת אדינבורו וחוקר כיצד ועל מה אנשים מסתכלים, ומה בדיוק הם רואים. החוקרים באוניברסיטה משתמשים בציוד מעקב עיניים ובתוכנה שהם פיתחו במיוחד לצורך זה, ומפרסמים חלק מהחומרים שלהם ברשת.

חייבים להודות שהם חוקרים דברים ממש מגניבים. למשל, אם תהיתם לאן מופנות עיני האנשים שרואים קליפ פסיכודאלי ב-MTV, כאן ניתן לראות דוגמא יפה עם קליפ של Red Hot Chili Peppers:

(more…)

לכבוד השנה החדשה החלטנו לעשות משהו קצת שונה. רצינו לאחל לכל חברינו שפע ברכות כדי שתדעו שאנחנו באמת אוהבים אתכם והפעם עשינו את זה בצורה מעניינת ומהנה.
אנחנו רוצים להציג לכם את הנטקרפטיקון שמלווה אותנו לא מעט במהלך השנה וכדי שהפגישה הראשונה שלכם תהיה מרשימה השתמשנו בטכנולוגיה שנקראת augmented reality.

(more…)

callperfume.co.il

שם הפרויקט: Callperfume
תעשיה: בישום
הבית החם: www.callperfume.co.il
צוות העבודה: נטלי, אביעד, רעיה, רן, מורן, יונתן ורותם
באשמתנו: אפיון, עיצוב, פיתוח צד קדמי, פיתוח טכנולוגי, בדיקות והשקת האתר
תחילת עבודה: מאי 2009
השקה: אוגוסט 2009
תוצאה: מראה חדש, מגאזין בשמים מושקע וגלגל בשמים יחודי

כל שנה לקראת השנה המתחדשת, עולם הבשמים עולה לתודעה שלנו כאופציה יוקרתית לפינוק שלנו ושל הסובבים אותנו.
השנה החליטה חברת Callperfume להתחדש בצורה מקורית, לחדש את האתר בעיצוב מרהיב!
היה חשוב לנו לחדש את האתר גם מבחינת חווית המשתמש, להעשיר אותה באופן שהמשתמשים ירצו לשהות באתר זמן רב יותר ולבצע פעולות נוספות. (more…)

חשיבה מחוץ לקופסא (חלק ד')

פוסט אחרון בסדרת פוסטים זו יעסוק בשיטה המתאימה לחשיבה בקבוצה. במהלך העבודה על פרוייקט מתכנס לא פעם צוות העבודה לדיונים משותפים (כגון: חשיבה על קונספט, פתרון בעיות העולות במהלך התהליך וכו’). כבר ראינו שחשיבה יצירתית אינה קלה כשהיא מתבצעת “סולו” והאתגר אף גדל עוד יותר כאשר מדובר בקבוצה של אנשים. בסופו של דבר, לכל אחד אופי משלו ודרכי החשיבה מגוונות. אנו מאמינים שיש יתרונות בתכנון פגישות עבודה מסוג זה, על מנת להפיק מהן את המירב (גם אם מדובר בפגישות בעלות אופי ספונטני, כמו סיעור מוחות). בפוסט זה נתאר דרך לתכנון מפגשי חשיבה. (more…)

השבוע נתקלתי באתר הזמנת פיצה של רשת Domino’s בארה”ב שהצליח להפתיע אותי עם ממשק מעניין. מה שהלהיב אותי במיוחד בממשק היתה האינטואיטיביות שבשימוש בו למרות שאינו בנוי בצורה קונבנציונלית.
דומינו'ס פיצה

החכמה שנעשתה ביצירת האינטראקציה, מעבר לשימוש בטרמינולוגיה מאד מוכרת מעולם הפיצות ושימוש באייקונים פשוטים וברורים, הוא השימוש בצורה העגולה של הפיצה כבסיס מורפולוגי סביבו בנוי הממשק. ההתאמה בין מבנה הממשק למורפולוגיה של המוצר הוא ערך חשוב להצלחת השימושיות במוצר וליצירת חווית שימוש זורמת.
(more…)

ריקראפטד

לפני כחודש קיבלתי טלפון מפתיע. התקשר אלי חבר וותיק – סמנכ”ל באחד מאתרי הלוחות הגדולים במדינה. “עוזי, ראית את מדס החדש?” הוא שואל בהתרגשות. “עדיין לא, למה?” אני עונה. “הם ממש העתיקו ממכם את הומלס ReCrafted, אני חושב שאתם צריכים לתבוע אותם, זה ממש ממש לא בסדר”.

האמת היא שאלי דהן, מנכ”ל קבוצת אתרי פרוגרופ, פנה אלינו כבר לפני כן וביקש רשות להשתמש בחלק מהרעיונות שהצענו בזמנו בפוסט. הסכמנו לכך ומן הסתם לא נתבע אותו.

מאז שהפוסט של ה-ReCrafted עלה לאוויר בנובמבר 2006, קיבלנו אינספור תגובות. הזכירו אותו בכנסים, כתבו עליו בבלוגים, שאלו אותנו שאלות ופנו אלינו על מנת שנבצע פרויקטים בתחום ממשקי המשתמש והעיצוב. אבל מה שהכי חשוב לנו הוא שתעשיית הלוחות אימצה את הרעיונות בגרסאות החדשות של האתרים שעלו לאחרונה לאוויר. גם מד”ס אונליין וגם לוח העיר השתמשו בחלק ניכר מן הרעיונות מהפוסט באתרים החדשים שלהם. בעינינו הדבר מצביע על פתיחות לרעיונות חדשים וטובים מצד האתרים בארץ,על הבנה שלהם כי לחווית משתמש נכונה, המספקת כלים מתאימים למשתמשים, יש ערך רב והשפעה משמעותית על הצלחת האתר.

זהו סיפוק אדיר לראות את הרעיונות הללו (שהיו ממוקדים בשיפור חווית המשתמש) משולבים בתעשייה שאליה הם כוונו. הרי בסופו של דבר כולנו רוצים אינטרנט ישראלי טוב יותר. אנחנו מקווים להמשיך ולתרום למאמץ הזה.

בינתיים, החלטנו להציע לחברות להנות מפרויקט ReCrafted שכזה. הרעיון הוא שאתם בוחרים עמוד אחד באתר שלכם, ואנחנו בתוך שבוע עובדים עליו ומחזירים לכם אותו מעוצב מחדש, עם ממשק חדש, קונספטים חדשים ואפילו טיפול בטקסטים כשהמטרה מאוד ברורה: שיפור התוצאות העסקיות של העמוד. זה יכול להיות עמוד הבית, עמוד מוצר, טופס או כל עמוד חשוב אחר. אם זה נשמע לכם מעניין, אתם יכולים לשלוח מייל ל-recrafted@netcraft.co.il ואנחנו נשלח לכם פרטים נוספים.

חדשות טובות

קרה לכם פעם שקראתם את הכותרות הראשיות ונכנסתם לדיכאון? או לחילופין חשתם התרוממות רוח?
בכל יום אנחנו מוצפים בארץ בעשרות ידיעות חדשותיות. חלקן טובות יותר, חלקן טובות פחות (שלא לומר רעות). חשבנו שזה יהיה נחמד לאפשר לאנשים לקרוא רק את החדשות הטובות (או לאפשר לפסימיים מבינינו לקרוא רק את החדשות הרעות).
אבל איך מחליטים אם ידיעה היא טובה או רעה? אז זהו, שברוח השיתוף וה-CrowdSourcing חשבנו שזה יהיה נכון לתת לעם להחליט מהן החדשות הטובות ומהן החדשות הרעות.

בדיוק בשביל זה החלטנו להקים את Good News Bad News. מדובר באתר השולף עבורכם את הידיעות היומיות ממספר אתרים בארץ, ומציג אותן בצורה הנוחה לסריקה ולמעבר מהיר. מעבר לכך, האתר מאפשר לכם לסווג כל ידיעה כרעה או טובה. ברגע שמספיק אנשים יסווגו את הידיעה כטובה, היא תיכנס לרשימת החדשות הטובות, וכמובן שלהיפך, ברגע שמספיק יסווגו אותה כרעה – היא תיכנס לחדשות הרעות.

אז אם סתם בא לכם לקרוא את החדשות היומיות בפורמט נוח, או שאתם קצת מדוכדכים ובא לכם להתעודד – כנסו לאתר: www.goodnewsbadnews.co.il

חלק גדול מהיופי בעבודת המאפיין הוא ההתקלות היום יומית בתחומים חדשים שעד כה לא היה לי קשר ישיר איתם. וכל פרויקט מביא איתו סט חדש של הזדמנויות מרגשות להפתיע בפתרונות מעניינים.
דבר אחד שנשאר קבוע הוא הצורך לתקשר עם המשתמשים ולהעביר רעיון בצורה הנכונה ביותר, לרוב אנו צריכים להעביר רעיונות טכנולוגיים מתוחכמים למשתמשים שלא בהכרח מגיעים אלינו עם רקע טכנולוגי עמוק.
אז מה עושים במצבים בהם אנחנו צריכים להסביר הליך/מוצר/רעיון מהפכני באופן פשוט ומושך? ובכן יש כמה וכמה פתרונות מתאימים, היום אני רוצה לדבר על אחד מהם – שימוש בקומיקס.
(more…)