הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'eyetracking'

eye tracking

אנחנו כותבים כאן לא מעט על מחקרי מעקב עיניים. לרוב, הדוגמאות שלנו עוסקות במעקב אחר עיניהם של אנשים שגולשים באינטרנט (או משתמשים במכשיר הסלולרי). עם זאת, לפעמים אנחנו מדגימים גם שימושים מעניינים יותר, כמו בדיקת תנועות ריקוד, או נהיגה במכונית ניסיונית!

ובכן, היום מצרפים למשפחה כמה שימושים מעניינים נוספים.

רובם מגיעים אלינו בזכות פרויקט DIEM שמתנהל באוניברסיטת אדינבורו וחוקר כיצד ועל מה אנשים מסתכלים, ומה בדיוק הם רואים. החוקרים באוניברסיטה משתמשים בציוד מעקב עיניים ובתוכנה שהם פיתחו במיוחד לצורך זה, ומפרסמים חלק מהחומרים שלהם ברשת.

חייבים להודות שהם חוקרים דברים ממש מגניבים. למשל, אם תהיתם לאן מופנות עיני האנשים שרואים קליפ פסיכודאלי ב-MTV, כאן ניתן לראות דוגמא יפה עם קליפ של Red Hot Chili Peppers:

המשך…

tobii glasses shopping

רצינו לחלוק אתכם חדשות אחרונות מתחום ה – EyeTracking. לאחרונה התפסם מקרה מבחן מעניין על שימוש במשקפיים של Tobii כדי לבדוק אפקטיביות של תוויות תלת מימדיות על מוצרים.

המשך…

היום התבשרנו על חידוש נוסף מביות היוצר של Tobii, חברת ה – Eye Tracking המובילה בעולם. החברים השוודים שלנו לא נחים לרגע, ומציגים שת"פ עם חברת Lenovo לייצור מחשב נישא הנשלט באמצעות תנועות העיניים של המשתמש.
המשך…

במפגש הבא של האיגוד , ב-4.1.11, אורן שטאנג (סמנכ"ל נטקראפט) וליאור יאיר (ראש תחום חווית משתמש) ידברו על חתירה למצוינות בתהליך פיתוח מוצר. החלק הראשון של ההרצאה יתמקד בהשלכת ההתפתחות המתמדת של טכנולוגיות חדשות לצד תמורות בתחום המדיה החברתית. בחלק השני תוצג טכנולוגיות ה- Eye Tracking -בדיקת השימושיות הטובה והיעילה ביותר כיום.

ההרצאה תערך במרכז הבין תחומי, הרצליה. למידע נוסף .

המשך…

אני גאה להציג בפניכם את הפרויקט החדש שלנו:

בית הספר לחווית משתמש – Netcraft Academy.

המשך…

mobile eye tracking

במסגרת המחקרים שאנו עושים לא פסחנו על מבדקי eye tracking על מכשירים סלולריים. אנחנו שמחים (מתרגשים) לספר על הטכנולוגיה החדשה של של חברת Tobii שעוזרת לנו להבין טוב יותר את הרגלי השימוש בסלולר.

המשך…

ליאור יאיר

בשבוע שעבר נערך כנס ה-UXI הראשון. והוא היה מעולה. ההרצאות המקצועיות וכמות האנשים שהגיעו דיברו בפני עצמם. אני גאה להיות להיות חלק ממקימי הארגון ואני רוצה להודות לברק דנין על הארגון המופתי והאופטימיות הבלתי נגמרת שאיפשרה יום שכזה. בנימה האישית, נהנתי מאוד לפגוש המון אנשים שעד עכשיו היו מיוצגים כאווטרים בלבד.
המשך…

מעקב עיניים בגוגל

בתחילת החודש גוגל השיקה את החיפוש המיידי – אופציה שמאפשרת לקבל את תוצאות החיפוש בעת ההקלדה, עוד לפני שלחצנו על “חפש”. השירות הושק באירוע גדול שהתקיים במוזיאון לאמנות מודרנית בסאן פרנסיסקו, ובמהלכו מאריסה מאייר (ראש תחום חוויית משתמש בגוגל), בן גומס ואות’אר הנסון (מהנדסים בכירים בחברה) פירטו גם את המוטיבציה שמאחורי השינוי.

המשך…

לאן בנות מסתכלות

חברת Tobii (יצרנית טכנולוגיית הEyeTracking) השיקה לאחרונה קמפיין משעשע ומעניין עם ענקית המשקאות Carlsberg. בקמפיין עשו שימוש בטכנולוגיות המסך והמשקפיים כדי לבדוק מה בחור צריך ללבוש ואיך הוא צריך לרקוד כדי למשוך את תשומת לב הבנות. התוצאות לפניכם (ואנחנו לא לוקחים עליהם אחריות):
המשך…