הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'שימושיות'

בשבוע שעבר התקיים האתקון למען חופש המידע שכולו חוויית משתמש ועשייה למען מטרה טובה- הנגשת מידע לאזרחים. בעולם דיגיטלי של כמויות מידע עצומות (2.5 קווינטיליון בייטים נכון להיום), הופך המידע ללא מאורגן, מבולגן ולא נגיש ויש צורך ממשי לסדר אותו בצורה שתציג לציבור הרחב את כל מה שהם צריכים לדעת. ההאקתון, שהחל כיוזמה מבורכת של המעבדה לחדשנות במדיה של 'המרכז הבינתחומי בהרצליה', התקיים בשיתוף פעולה הדוק עם 'נטקראפט', 'הסדנה לידע ציבורי' ו'התנועה לחופש המידע', התפרס על יומיים קצרים ולבסוף קיבלנו תוצרים נהדרים.

המשך…

Untitled design

כולנו ראינו מתישהו פעוט קטן, אפילו בן שנה, מפעיל בעצמו אייפד או משתלט על הטלפון של אבא. אולי אפילו עשינו לייק להורה שהעלה סרטון בו הוא גאה בילד שלו שכבר בגיל קטן מצליח להתמודד עם טכנולוגיה שלפעמים אפילו מבוגרים טועים בה, אך האם הם באמת יודעים מה הם עושים או סתם לוחצים ללא היגיון?

המשך…

Banner_micro_copy_A

מה זה מיקרו-קופי ולמה הוא חלק חשוב בתהליך האפיון?

המונח מיקרו-קופי מתייחס לכל אותן מילים קטנות בממשק שלכם: בשדות הטפסים יצירת קשר, בתפריטי הניווט ובתפריטים בכלל, בכותרות התפריטים, בהודעות שגיאה ובהודעות אישור, בטקסט על הכפתורים, הנחיות לשימוש בממשק כמו "הקלד" "הוסף" ועוד.

המילים הקטנות האלה אולי לא נראות לכם מאוד חשובות, או לא משהו שהמפתח או המעצב יכולים להתמודד איתו בלי להטריד את איש התוכן, אך בעולם בו השורה התחתונה היא הביצועים, מתברר שחברות שהחליטו להשקיע יותר במילים הקטנות קיבלו שיפור עצום בכמות ההמרות.

מיקרו-קופי טוב תומך בחווית המשתמש, ובשילוב השפה הוויזואלית של הממשק יכול ליצור את הקול הייחודי שכל אתר או מותג שואפים להשיג.

המשך…

rsz_615_346_ux_615_111015 (1)

עיצוב, שיווק, מיתוג או פסיכולוגיה? UX זה הכל יחד – והנה מה שאתם צריכים לדעת
המשך…

safeshopping

מיליוני אנשים בעולם נהנים מקניות באינטרנט. הקניה באינטרנט לא דורשת מאיתנו השקעת זמן וכוח על סיורים בין חנויות ובחירת מוצרים. תהליך חיפוש מוצרים בחנות אלקטרונית הרבה יותר פשוט ונוח: חנויות מהסוג הזה עובדות שנה תמימה, 24 שעות ביממה וללא הפסקה. לא פחות חשוב – לא יכולים למכור לכם משהו שלא באמת רציתם (אין מוכר שמתחיל "להמליץ" על מוצר שהוא "הרבה יותר טוב" או " זה מה זה מתאים לך…"). בדרך כלל מחירי המוצרים נמוכים יותר ממחירי מוצרים דומים בחנויות רגילות כי אין צורך לשלם עבור שכירות ואין הרבה הוצאות על כוח אדם. יחד עם זאת לקניה באינטרנט יש המון סכנות, שלעיתים קרובות ממעיטים בערכן, ולא בצדק. ובזמן אחרון, אחרי דליפה המפורסמת של מאות אלפי מספרים כרטיסי אשראי הנושא הפך לחם ביותר. לכן, על מנת לצמצם סכנות שקשורות לשימוש בכרטיסי אשראי כדאי שתשימו לב לכללים הבאים שיעזרו לכם לזהות אתרים לא בטוחים לקניה: המשך…

לפני שהגעתי לנטקראפט חיפשתי המון איך ניתן ללמוד את התחום באופן מקצועי. היום אני יודעת שזאת גם שאלה שמוצפת המון בתעשייה ומופנית גם אלינו בין השאר. אז בשביל לעזור לכם החלטנו לרכז את כל הדרכים שאנחנו מכירים ללמוד חווית משתמש.
ובסיומן הפתעה (לא לקפוץ לסוף, תתאפקו קצת!). המשך…

אני גאה להציג בפניכם את הפרויקט החדש שלנו:

בית הספר לחווית משתמש – Netcraft Academy.

המשך…

את פוסט ההשראה החודשי שלנו, נקדיש הפעם לאתרי מגזינים וחדשות. בעיצוב אתרים מסוג זה, גלומים אתגרים לא קטנים… מדובר באתרים עתירי תוכן, עם המון טקסטים, תמונות, פרסומות ועוד. כל אלה צריכים בסופו של דבר להתגבש לעמוד שנראה טוב, לא עמוס מידי ובעיקר שמיש. אספנו מספר עקרונות ודוגמאות שכדאי לשים לב אליהם בעיצוב אתרים מסוג זה.
המשך…

אף אחד מאיתנו לא אוהב לשלם מיסים. מה אם היינו אומרים לכם שמסמך אפיון חכם ושימושי מבטל מיסים?
לפני שאתם שולחים עלינו את מס ההכנסה כדאי שתדעו שאנחנו לא מדברים על מס הכנסה, מיסי יבוא ויצוא ואפילו לא על מס גולגולות. אנחנו מדברים על המס שאנחנו בתור משתמשי אינטרנט נדרשים לשלם לא פעם באתרים השונים.
המשך…

כל כמה שבועות בממוצע יוצא לי לנהל שיחה דומה עם מישהו שרוצה להיכנס לתחום ה UX. הוא מצידו רוצה לדעת איך התחלתי להתעסק בתחום ואיפה אפשר ללמוד את זה בארץ (אי אפשר, לא בצורה מסודרת בכל אופן – אבל זה כבר נושא לפוסט אחר) והכי חשוב: "איך מתחילים?". אני מצידי מרגיע אותו ומדקלם כל פעם מחדש את כל האתרים, הספרים, הסרטים, הבלוגים והכלים שהוא צריך להכיר כדי להיכנס לתחום ולהתמקצע בו. לא עוד.
החלטתי שבמקום לענות בכל פעם מחדש אני אכתוב פוסט שיענה בדיוק על אותה השאלה. אז אם שאלתם אותי במקרה את אותה השאלה וקיבלת לינק במקום תשובה, עכשיו אתם יודעים למה.
המשך…