הבלוג פרי מוחם הקודח של אנשי נטקראפט
על שימושיות, עיצוב, טכנולוגיה וכל הדברים המעניינים באמת

Copy of מכבידנט (1)

אמל"ק: 4 סרטוני וידאו קצרים בנושא חוויית השיטוט באתר. איך מתאימים את עמוד הקטגורייה לקהל היעד של האתר, איזה פיצ'רים כדאי לשים בעמוד קטגוריה, האם כדאי לשים יותר או פחות תתי קטגורייה ואיך עמוד תוצאות חיפוש צריך להיות מובחן מעמוד רשימת מומרים.

לעזור למשתמשים לשוטט באתר שלך

למשתמשים יש 2 דרכים לחפש מוצר באתר: לעשות חיפוש מילולי בתיבת החיפוש או להתחיל לשוטט באתר דרך התפריט, קטגוריות, תת קטגוריות ועד שיגיעו למוצר. בשיעור זה נדבר על תהליך השיטוט ואיך לייצר חווית שיטוט טובה.

מה עוד אפשר להוסיף לעמוד קטגוריה?

המטרה העיקרית של עמוד קטגוריה היא לתת  מבט עילי על הקטגוריה. זה בעצם הרושם הראשוני של עמוד הקטגוריה והזדמנות להציג ללקוחות הפוטנציאלים את המוצרים. בהרצאה זו נדבר על איך נוכל להתאים את עמוד הקטגוריה בצורה שתתאים לקהל היעד של האתר. בנוסף, נראה לכם איך להוציא את המקסימום מעמוד הקטגורייה על ידי הוספת פיצ'רים שמתאימים לאתר שלכם.

 

יותר או פחות תת קטגוריות

לא כל אתר אי קומרס צריך תת קטגוריות. אנחנו צריכים לשאוף לכמה שפחות קליקים בין הלקוחות למוצר כי ככל שהלקוחות יגיעו למוצר מהר יותר, כך יש סיכוי גדול יותר שהוא יבצע רכישה. בהרצאה זו נעזור לכם להחליט כמה קטגוריות אתם צריכים לאתר שלכם ונציע שיטות לחסוך קליקים.

תרגול קצר

לחצו כאן כדי להתחיל לתרגל.

עמוד רשימת מוצרים

עמוד תוצאות החיפוש ועמוד רשימת מוצרים דומים אך יש כמה שינויים מהותיים שצריך לשים אליהם לב. אם תוצאות החיפוש יציגו מוצרים שתואמים את מילות החיפוש ודברים נוספים (כמו כתבה בבלוג) עמוד רשימת מוצרים יציג את רשימת המוצרים בלבד. צורת ההצגה של עמוד תוצאות החיפוש צריכה להיות כרשימה על מנת לאפשר למשתמשים לסרוק במהירות את התוצאות, ועמוד רשימת מוצרים צריך להציגו כגריד לאפשר למשתמשים לשוטט בעמוד.

בהרצאה זו נדבר על עמוד רשימת מוצרים (הנמצא בתוך קטגורייה או תת קטגורייה)- איך אנחנו צריכים להציגו מבחינה ויזואלית, בחירת השם המתאים למוצר, אופן הצגת המחיר, תצוגה מהירה ועוד.

לסיכום

להורדת צ'ק ליסט שמסכם את כל מה שלמדנו בשיעור שוטטות באתר לחצו כאן.

אתם מוזמנים לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו ששם אנחנו משתפים מחיי היום יום, מספרים על פרויקטים מעניינים שעשינו, מפרסמים אירועים חינמיים בנושא חוויית משתמש ועוד.

ולהציץ בשיעורים הקודמים פה בבלוג או בערוץ נטקראפט ב- YouTube.

נתראה בשיעור הבא!

לשיעורים הקודמים:

שיעור 1- הקדמה ומטרות עמוד הבית

שיעור 2- עמוד הבית

שיעור 3- חוויית החיפוש באתרלכתוב תגובה

(חובה לפחות לרשום שם!!!)

(...אף אחד לא יראה את זה)

(תפרסם/י את עצמך! שידעו מאיפה את/ה!)